Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Twórcze czytanie w ramach Akademii Wspólnej Zabawy

Archiwum wiadomości

09.08.2017

Twórcze czytanie w ramach Akademii Wspólnej Zabawy

Twórcze czytanie w ramach Akademii Wspólnej Zabawy

W najbliższą niedzielę, 13 sierpnia, jak zwykle już, zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu Akademia Wspólnej Zabawy. Zajęcia czytelnicze skierowane są do dzieci w wieku od 5 roku życia i ich rodziców i opiekunów. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 10.00 na patio Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” i potrwają do godziny 13.00. Warsztaty mają charakter otwarty i nieodpłatny!

 

Nie od dziś wiadomo, że czytanie ma pozytywny wpływ na rozwój zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jednak wiadomo też, że dzieci nie zawsze łatwo dają się przekonać do spędzania czasu z książką. Trzeba więc zachęcić je do czytania, tak, aby czas spędzony z książką był dla nich przyjemny, radosny, pouczający, jak również twórczy i kreatywny. Warsztaty czytelnicze będą zatem nie tylko pełne informacji na temat odpowiedniego doboru lektury dla młodych czytelników, ale także zajęć animacyjnych, relaksacyjnych oraz ćwiczeń buzi i języka. Dzieci i dorośli będą mogli nauczyć się kreatywnego i atrakcyjnego czytania czy recytacji oraz sprawdzić swoje siły w starciu z łamańcami językowymi.

 

Warsztaty czytelnicze realizowane są w ramach projektu Akademia Wspólnej Zabawy dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Więcej na temat projektu na: www.domchemika.pl/akademia-wspolnej-zabawy

 

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"