Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Czas na letni blues

Archiwum wiadomości

12.08.2017

Czas na letni blues

Czas na letni blues

Sierpień w Puławach to już tradycyjnie miesiąc tętniący bluesem. W dniach 15-19.08.2017 r., w naszym ośrodku będzie odbywała się kolejna edycja Puławskiego Lata Bluesowego. Na wielbicieli tego gatunku muzycznego czeka pięć dni bogatych w wyjątkowe wydarzenia muzyczne. W programie: koncerty, jam sessions, a także V Przegląd Zespołów Bluesowych oraz XI Letnie Warsztaty Bluesowe.

 

  • 16 sierpnia 2017 r. - BLUES WIECZOROWĄ PORĄ – godz. 20:00, Kawiarnia "U SMOKA" (wstęp wolny)

 

  • 17 sierpnia 2017 r. - koncert KRAKÓW STREET BAND – godz. 20:00, sala widowiskowa (wstęp 30 zł)

 

KRAKÓW STREET BAND to zespół, który w ekspresowym tempie stał się muzyczną wizytówką miasta dla przybyszy z kraju i zagranicy. Uliczne granie z początku miało być tylko sposobem na spędzenie wolnych dni między koncertami, szybko jednak spodobało się publiczności tak bardzo, że zespół od trzech lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność, a terminarz tras koncertowych po Polsce i za granicą zapełnia się z rocznym wyprzedzeniem. Trudno się temu dziwić - muzyka Kraków Street Band urzeka swobodą i pozytywną energią. Gdy w 2014 roku zbierali na debiutancką płytę poprzez kampanię crowdfundingową, w miesiąc zdobyli 170% planowanego budżetu. Dostali się do finału programu Must Be The Music, zdobywając doskonałe opinie jury na każdym kroku. Godnie reprezentowali Polskę największych zagranicznych festiwalach - m.in. Haizetara (Hiszpania), Sziget (Węgry), Ferrara Buskers Festival (Włochy).


  • 18 sierpnia 2017 r. o godz. 20.00 - odczytanie werdyktu jury i wręczenie nagród V Przeglądu Zespołów Bluesowych oraz występ zwycięzcy przeglądu

 

  • 18 sierpnia 2017 r. - koncert MAGDY PISKORCZYK z zespołem - godz. 20.30, Kawiarnia "U SMOKA" (wstęp 30 zł)

 

Magda Piskorczyk to wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem oraz multiinstrumentalistka grająca na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Skandynawii, Luksemburgu, Anglii, na Węgrzech, we Francji i na Tajwanie.


  • 19 sierpnia 2017 r. - KONCERT FINAŁOWY XI LETNICH WARSZTATÓW BLUESOWYCH - godz. 20:00, Kawiarnia "U SMOKA" (wstęp 15 zł)

 

Każdego wieczoru po koncertach wspólne jam session do późnych godzin nocnych.


Wstęp na jam session – 7 zł
Wstęp na koncerty – 30 zł

Wstęp na Koncert Finałowy – 15 zł
Karnet na wszystkie wydarzenia – 70 złSerdecznie zapraszamy!

 

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"