Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Zapraszamy na warsztaty gier i zabaw podwórkowych

Archiwum wiadomości

16.08.2017

Zapraszamy na warsztaty gier i zabaw podwórkowych

Zapraszamy na warsztaty gier i zabaw podwórkowych

W najbliższą niedzielę, 20 sierpnia, zapraszamy na już piąte warsztaty z cyklu Akademia Wspólnej Zabawy. Warsztaty gier i zabaw podwórkowych skierowane są do dzieci w wieku od 5 roku życia i ich rodziców i opiekunów. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 10.00 na patio Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” i potrwają do godziny 14.00. Warsztaty mają charakter otwarty i nieodpłatny!

 

Podczas warsztatów odkryjemy na nowo stare gry i zabawy podwórkowe, w które bawiły się dzieci 15, 20, a nawet 30 lat temu. Rodzice przypomną sobie zabawy ze swojego dzieciństwa, a dzieci poznają świat zabaw rodziców. Zajęcia prowadzone będą metodami aktywizującymi wszystkich uczestników warsztatów. Zaprezentowane gry i zabawy (m. in. klasy, gra w gumy, dwa ognie, król skoków, szczur, państwa-miasta) pobudzą wyobraźnię i kreatywność oraz stworzą przestrzeń do integracji rodzin. Nabyte podczas warsztatów wiedza i umiejętności pozwalają na praktyczne ich zastosowanie podczas rodzinnych zabaw. Niech dawne gry i zabawy podwórkowe staną się alternatywnym sposobem na wspólne spędzanie czasu wolnego!

 

Warsztaty gier i zabaw podwórkowych realizowane są w ramach projektu Akademia Wspólnej Zabawy dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Więcej na temat projektu na: www.domchemika.pl/akademia-wspolnej-zabawy

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"