Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » "Bitwa o Puławy"- rekrutacja trwa!

Archiwum wiadomości

25.09.2017

"Bitwa o Puławy"- rekrutacja trwa!

"Bitwa o Puławy"- rekrutacja trwa!

Jeszcze tylko przez kilka dni trwa rekrutacja do III Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy Historycznej o Puławach "Bitwa o Puławy", w którym mogą wystartować uczniowie z puławskich gimnazjów i szkół średnich. Po raz drugi z rzędu Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" pozyskał na organizację tego działania edukacyjnego dofinansowanie ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu "Patriotyzm Jutra".

Turniej "Bitwa o Puławy" składa się z dwóch części. W pierwszym etapie przeprowadzana jest terenowa gra miejska, a po niej odbywa się konkurs wiedzy historycznej na wzór teleturnieju "1 z 10". W tym roku uczestnicy będą rywalizowali w drużynach 3-4 osobowych reprezentując swoją szkołę. Zwycięży ekipa, która w obu etapach uzyska największą liczbę punktów. Ideą tego przedsięwzięcia jest edukacja historyczno-kulturalna zaprezentowana w nowoczesnej i atrakcyjnej dla młodych ludzi formie z wykorzystaniem mobilnych technologii. W tym roku są to aplikacje z kodami QR oraz Snapchat.

Uczniowie, którzy zgłosili się do zabawy już na początku bieżącego miesiąca zostali następnie zaproszeni na warsztaty do POK "Dom Chemika". Warsztaty odbyły się w poniedziałek 18 września i dotyczyły prawa autorskiego oraz wolnych licencji. Na spotkaniu zostały też omówione zasady Turnieju.

Gra miejska odbędzie się już w sobotni poranek 7 października, a kilka dni później zaplanowano konkurs wiedzy. Rekrutacja odbywa się poprzez formularz na stronie internetowej www.archiwum.pulawy.pl/bitwa i tam też znajdują się wszelkie informacje o Turnieju.

Patronami medialnymi "Bitwy o Puławy" są: tygodnik "Wspólnota Puławska", Grupa LPU24, Radio Lublin, Radio Puławy 24, portal informacyjny "Wybieram Puławy". Organizację wydarzenia wspierają partnerzy: Wydział Zamiejscowy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Puławach, Puławski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Grajdołek.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"