Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Drugi etap "Bitwy o Puławy" przed nami!

Archiwum wiadomości

10.10.2017

Drugi etap "Bitwy o Puławy" przed nami!

Drugi etap "Bitwy o Puławy" przed nami!

W ubiegłą sobotę odbył się pierwszy etap III Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy Historycznej o Puławach "Bitwa o Puławy". Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych oraz jednego gimnazjum. Podobnie jak przed rokiem uczestnicy mieli do pokonania trasę składającą się z kilkunastu punktów kontrolnych.

Podczas wędrówki drużyny mierzyły się z różnymi zadaniami, oraz musiały wykazać się wiedzą o historii Puław, a także sprytem i szybkością. Po drodze napotykali też błąkające się po Puławach duchy przeszłości. Start został zaplanowany z Centrum Informacji Turystycznej o godz. 09:00.

 

 

W czwartek, 12 października br. o godz. 10:00 w Zespole Szkól nr 3 im. Marii Dąbrowskiej, odbędzie się drugi etap Turnieju, tj. konkurs wiedzy historycznej na wzór teleturnieju "1 z 10". Wówczas zostanie wyłoniona zwycięska drużyna.

 

Turniej "Bitwa o Puławy" został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie z programu "Patriotyzm Jutra". Patronami medialnymi wydarzenia są: tygodnik "Wspólnota Puławska", Grupa LPU24, Radio Lublin, Radio Puławy 24, portal informacyjny "Wybieram Puławy".

 

 

Zapraszamy do obejrzenia FOTOGALERII

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"