Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Finał "Bitwy o Puławy"!

Archiwum wiadomości

13.10.2017

Finał "Bitwy o Puławy"!

Finał "Bitwy o Puławy"!

W dniu 12 października w Zespole Szkół nr 3 im. Marii Dąbrowskiej odbył się drugi  etap Turnieju "Bitwa o Puławy". Udział w nim wzięło 8 drużyn, w tym dwie z gimnazjum.

 

Konkurs wiedzy historycznej był podzielony na 4 etapy i wyłonił laureatów tegorocznej edycji Turnieju. Została nim drużyna nosząca nawę "Piątka” reprezentująca III Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Franciszka Dionizego Kniaźnina, którą zgłosił nauczyciel Antoni Mocarski. Zwycięską drużynę tworzył kwartet uczniów z klasy III B: Zuzanna Brzostowska, Jakub Klimowicz, Maja Różańska, Andrzej Wójcik.Drugie miejsce zajęła drużyna "Przystojni Dżentelmeni", a trzecie "Fuji" - obie z II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej zgłoszone przez nauczycielkę Elżbietę Omilianowicz.


Nowością w tej edycji "Bitwy o Puławy" był udział uczniów z gimnazjum. W klasyfikacji szkół gimnazjalnych zwyciężyła drużyna "Dziewiątka" zgłoszona przez nauczycielkę Agnieszkę Przeździecką z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej. Zwycięską drużynę stworzyła czwórka uczniów: Antoni Domagała, Mateusz Gałązka, Franciszek Gniot, Wojtek Zarzecki.


Laureatom gratulujemy, a wszystkich uczestników zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji Turnieju "Bitwa o Puławy".

 

Poniżej pełne wyniki końcowe :

http://archiwum.pulawy.pl/bitwa/2017-klasyfikacja-koncowa.pdf

 

Organizatorzy dziękują też wszystkim wolontariuszom, partnerom i patronom medialnym za okazane wsparcie podczas realizacji Turnieju.

 

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu "Patriotyzm Jutra".

 

Relacje fotograficzne poniżej.

Terenowa gra miejska: FOTOGALERIA
Międzyszkolny Turniej Wiedzy Historycznej o Puławach: FOTOGALERIA


 

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"