Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » 21. Jesienny Konkurs Recytatorski – czekamy na zgłoszenia

Archiwum wiadomości

17.10.2017

21. Jesienny Konkurs Recytatorski – czekamy na zgłoszenia

21. Jesienny Konkurs Recytatorski – czekamy na zgłoszenia

 

 

"Jesień, przez górskie idąc przełęcze,

Miast serca – liść mi szkarłatny wkłada"

Bolesław Leśmian
15 listopada 2017 r. odbędą się eliminacje powiatowe do Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Prezentacje rozpoczynamy o godzinie 10.00 w świetlicy RCKU Bursa Szkolna, ul. C.K. Norwida 8A.

 

W tym roku przypada 140. rocznica urodzin i 80. rocznica śmierci Bolesława Leśmiana, poety, pisarza i publicysty, który był apologetą słowa, a w posługiwaniu się polszczyzną osiągnął mistrzostwo.

 

Organizatorzy 21. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego zachęcają do poszukiwania repertuaru inspirowanego twórczością tego wybitnego poety. Proponujemy, aby dobierając repertuar, recytatorzy inspirowali się jego przesłaniem: „A opaszcie świat cały ścisłym korowodem,/ Aby wam się nie wymknął,/ schwytany niewodem…/ Zapląsajcie, zaśpiewajcie,/ Pieśnią siebie wspomagajcie, /Toć wejdziemy w świat – próżnią, aby wyjść – ogrodem!”

 

Termin zgłoszeń: 9 listopada 2017 r. karty z oświadczeniami można składać w pokoju 28 (Puławska Galeria Sztuki – na górze), wysłać pocztą na adres POK "Dom Chemika" lub złożyć na portierni POK "Dom Chemika" w kopercie z dopiskiem "21. Jesienny Konkurs Recytatorski".

 

Występy konkursowe: 15 listopada 2017 r. od godz. 10.00, świetlica RCKU Bursa Szkolna, ul. C.K. Norwida 8 A (eliminacje powiatowe POK "Dom Chemika").

Ogłoszenie wyników: 15 listopada 2017 r.

Osoba do kontaktu: Agnieszka Cichocka, tel. 508 84 09 84 lub Katarzyna Grudzień

 

Każda placówka może wytypować 3 uczestników, w każdej z czterech kategorii wiekowych (prosimy o przeprowadzenie eliminacji wewnętrznych):

  • uczniowie szkół podstawowych kl. I- III, IV-VII

  • uczniowie gimnazjów,

  • uczniowie szkół średnich,

  • dorośli.

 

Organizatorami wydarzenia jest Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie i Centrum Kultury w Lublinie.


Karta zgłoszenia, regulamin oraz oświadczenie znajdują się poniżej:Karta zgłoszenia
Karta zgłoszenia
Oświadczenie rodzica
Oświadczenie rodzica
Regulamin konkursu
Regulamin konkursu
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"