Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Zgłoszenia do XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd 2018

Archiwum wiadomości

01.01.2018

Zgłoszenia do XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd 2018

Zgłoszenia do XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd 2018


XXIII Festiwal Kolęd Puławy 2018 to wydarzenie, które łączy piękną, polską tradycję śpiewania kolęd z zachwycającym poziomem muzycznych prezentacji. Mam przyjemność zaprosić przedstawicieli Waszej parafii, szkoły, placówki do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Niech tegoroczny Festiwal będzie czasem życiowej radości, religijnej refleksji i niepowtarzalnych wrażeń artystycznych.

 

Dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury

             „Dom Chemika”

          Zbigniew ŚliwińskiDo udziału w Festiwalu zapraszamy kolędników w każdym wieku. Swoje zdolności i umiejętności muzyczno-wokalne uczestnicy mogą zaprezentować w występach indywidualnych, zespołowych, jak również rodzinnych. Podczas przesłuchań wykonawcy powinni zaprezentować dwa utwory, w tym jedkolędę tradycyjną z wykazu zamieszczonego w regulaminie.

 

Zgłoszenia do 3 stycznia 2018 r. należy składać wyłącznie za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego TUTAJ.

 

Występy konkursowe odbywać się będą w terminach:

  • 11-12 stycznia 2018 r. (przesłuchania dla kategorii wiekowych: dzieci przedszkolne, oddziały zerowe i dzieci szkół podstawowych klas 1-3)

  • 15-17 stycznia 2018 r. (przesłuchania dla pozostałych kategorii wiekowych).

Przesłuchania będą odbywać się w wymienionych dniach w dwóch blokach konkursowych (od godz. 09.00 I blok i od godz. 15.00 II blok).

  • W trosce o wysoki poziom artystyczny festiwalu prosimy o przeprowadzenie w każdej jednostce wewnętrznych eliminacji. Do udziału w festiwalu można zgłosić max. 3 solistów z jednej placówki.


W związku trwającą modernizacją POK „Dom Chemika” prezentacje konkursowe odbędą się w sali teatralnej w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach, ul. Kowalskiego 1.

 

Szczegółowe informacje odnośnie Festiwalu znajdują się w załączonym REGULAMINIE.

 

BOŻONARODZENIOWE SZOPKI PRZESTRZENNE

 

 

W związku z Festiwalem Kolęd organizujemy również konkurs na wykonanie przestrzennej Szopki Bożonarodzeniowej. Szopka może być wykonana dowolną techniką indywidualnie lub zespołowo przez dzieci, młodzież, dorosłych oraz w kategorii rodzinnej. Jej wymiary nie mogą przekraczać 1 m wysokości i 1 m szerokości. Wykonane prace wraz z kartą zgłoszenia należy dostarczać w dniach 15-16.01.2018 r. w godz. 9.00-17.00 do Puławskiej Galerii Sztuki w POK "Dom Chemika".

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"