Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"


Archiwum wiadomości

09.01.2018

Hej kolęda!

Hej kolęda!

Już po raz kolejny nasze miasto wypełni się dźwiękami najpiękniejszych kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. W najbliższy czwartek rusza XXIII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd! W tym roku, ze względu na modernizację Puławskiego Ośrodka Kultury, zarówno przesłuchania jak i Koncert Laureatów odbędą się w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego.

 

Do udziału w tegorocznym Festiwalu zgłosiło się ponad 350 podmiotów muzycznych, reprezentujących różne instytucje kultury, szkoły, parafie i ogniska muzyczne. Podczas konkursu usłyszymy solistów, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, chóry, a także muzykujące zespoły rodzinne. Kolędnicy w każdym wieku przyjechali z najrozmaitszych zakątków Polski. Wśród uczestników są osoby m. in.: ze Stalowej Woli (woj. podkarpackie), Warszawy, Otwocka (woj. mazowieckie), Zagnańska (woj. świętokrzyskie) czy Hajnówki (woj. podlaskie). Najliczniej na Festiwal zgłosili się wykonawcy z województwa lubelskiego, m. in.: z Puław, Lublina, Kraśnika i Opola Lubelskiego.

 

Prezentacje konkursowe potrwają łącznie 5 dni. Podczas pierwszych występów 11 i 12 stycznia, zaprezentują się: dzieci przedszkolne, oddziały zerowe i dzieci ze szkół podstawowych. W dniach od 15 do 17 stycznia swoje umiejętności wokalno-instrumentalne przedstawią uczestnicy z pozostałych kategorii wiekowych. Przesłuchania będą odbywały się w dwóch blokach: od godz. 09:00 (I blok) oraz od godz. 15.00 (II blok). Podczas występu wykonawcy prezentują 2 utwory, w tym przynajmniej jedną kolędę tradycyjną z regulaminowego wykazu. Festiwal zakończy się uroczystym Koncertem Laureatów, w niedzielę o godz. 14:00. Wstęp na wydarzenia festiwalowe jest wolny.

 

Celem Festiwalu jest podtrzymywanie narodowej tradycji kolędowania, a także doskonalenie warsztatu artystycznego oraz konfrontacja dokonań twórczych wykonawców i ich instruktorów. O niepowtarzanych wrażeniach artystycznych podczas trwania Festiwalu zapewnia Dyrektor POK „Dom Chemika”, Zbigniew Śliwiński: Puławski Festiwal Kolęd to wydarzenie, które łączy piękną, polską tradycję śpiewania kolęd z zachwycającym poziomem muzycznych prezentacji. Mam nadzieję, że czas spędzony na wspólnym śpiewie dostarczy wszystkim wiele radości oraz religijnej refleksji.

 

Organizatorami XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd są: Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Edukacji, Kultury i Sportu „Wspólnie”, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Miłość”, Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach oraz Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”.

 

Zadanie dofinansowano z budżetu Gminy Miasta Puławy.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"