Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Wernisaż wystawy Jolanty Johnsson "Malarstwo"

Archiwum wiadomości

09.01.2018

Wernisaż wystawy Jolanty Johnsson "Malarstwo"

Wernisaż wystawy Jolanty Johnsson "Malarstwo"

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Jolanty Johnsson „Malarstwo, który odbędzie się 12 stycznia 2018 r. o godz. 18:00 w Galerii Aneks. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00 do 4 lutego 2018 r. Wstęp wolny.

 

Jolanta Johnsson - malarka, doktor sztuk pięknych, obecnie prowadzi pracownię grafiki warsztatowej i projektowej w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Od 1984 studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem profesorów Haliny Chrostowskiej i Rafała Strenta (grafika) oraz Jerzego Tchórzewskiego (malarstwo). Dyplom pod kierunkiem Rafała Strenta obroniła w 1990. Brała udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.

 

W pracach Jolanty Johnsson dominują motywy abstrakcyjnych krajobrazów: „Pejzaż, bogactwo natury, jej piękno, inspiruje mnie o zawsze. Natura jest sceną, na której rozgrywa się życie człowieka. Widzimy pejzaż każdego dnia, gdy tylko otworzymy (…) oczy. Natura istnieje obiektywnie, ale ja jako twórca mam pełną swobodę subiektywnej interpretacji. (…) W układzie prostych form, szukam wyrazu by oddać chociaż część mojego zachwytu nad pejzażem” - mówi o swoim malarstwie autorka wystawy.

 

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"