Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » „Płyń kolędo...” - relacja z XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd

Archiwum wiadomości

23.01.2018

„Płyń kolędo...” - relacja z XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd

„Płyń kolędo...” - relacja z XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd

W niedzielę, 21 stycznia w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach odbył się galowy koncert podsumowujący XXIII edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd Puławy 2018. W koncercie finałowym wzięli udział wyjątkowi uczestnicy, najlepsi z najlepszych, którzy podczas przesłuchań na żywo zachwycili jury.

 

Puławski Festiwal Kolęd już za nami. To już XXIII edycja tego wyjątkowego wydarzenia. Koncert Laureatów poprzedziły pięciodniowe, intensywne przesłuchania konkursowe. Jury wysłuchało wielu bardzo dobrych wykonań kolęd i pastorałek w wersjach tradycyjnych, jak również współczesnych, zaaranżowanych w nowy sposób.

 

 

Koncert finałowy rozpoczął się o godz. 14:00 w wypełnionym po brzegi kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Zgromadzonych słuchaczy oraz wykonawców przywitała prowadząca – Anna Filipiak. Prezentacje przed publicznością rozpoczął gościnny występ Zespółu Pieśni i Tańca „Powiśle” z „Domu Chemika”. Podczas koncertu soliści, chóry i zespoły wokalne wykonywali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, które rozgrzewały serca słuchaczy. Usłyszeliśmy m. in.: wzruszającą „Kolędę katyńską”, tradycyjne wykonanie „Wśród nocnej ciszy”, popularną pastorałkę „Północ już była”, a także piosenki świąteczne: „Nie śmiem” czy „Skrzypi wóz”. Każda prezentacja spotykała się bardzo dobrym przyjęciem ze strony widowni, która dziękowała kolędnikom nagradzając ich gromkimi brawami.

 

 

Przez cały czas trwania koncertu, w kościele panował podniosły nastrój, a artyści prezentujący się przed publicznością, przywołali radosny klimat świąt. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni uczestnicy odśpiewali kolędę „Przybieżeli do Betlejem”, a Dyrektor POK „Dom Chemika” Zbigniew Śliwiński odczytał protokół konkursowy. Po koncercie wszyscy laureaci zostali zaproszeni do sali teatralnej, w której odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień.

 

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Festiwalu, a tegorocznym laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Gorące podziękowania kierujemy także do wolontariuszy, którzy pomogli w sprawnym przebiegu wydarzenia.

 


Zachęcamy do obejrzenia pełnej relacji wideo z Koncertu Laureatów w serwisie YouTube oraz do obejrzenia FOTOGALERII na naszej stronie internetowej.

 

Organizatorami XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd byli: Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Edukacji, Kultury i Sportu „Wspólnie”, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Miłość”, Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach oraz Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”.

 

Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Puławy.

 

Protokół
Protokół
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"