Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Będzie walczył o Złoty Aplauz!

Archiwum wiadomości

14.03.2018

Będzie walczył o Złoty Aplauz!

Będzie walczył o Złoty Aplauz!

1 marca w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, rozpoczęły się kwalifikacje wstępne do 39. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2018. W tym roku, o najwyższy laur, czyli Złoty Aplauz będzie miał okazję zawalczyć również podopieczny Zbigniewa Jonaka, Kuba Rogala.

 

O prawo startu w 39. finale Festiwalu ubiegało się łącznie 428 solistów i duetów oraz 46 zespołów wokalnych. Reprezentujący POK „Dom Chemika” Jakub, wystąpił pierwszego dnia eliminacji z piosenką „Medytacje wiejskiego listonosza”. W swojej kategorii wiekowej (9-11 lat) rywalizował aż z 123 wokalistami. Decyzją jury został jednym z 17 solistów, którzy w czerwcu wezmą udział w Gali Finałowej Festiwalu. Podczas czerwcowych występów na żywo wykonawcom towarzyszyć będzie profesjonalny kilkuastoosobowy Big Band.

 

Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie to wydarzenie o randze międzynarodowej, które od kilkudziesięciu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Poziom eliminacji jest bardzo wysoki, dlatego już sam awans do finału Konkursu jest niezwykłą nobilitacją.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w wielkim finale!

Nominacja
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"