Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Recytatorki z POK z kolejnymi sukcesami

Archiwum wiadomości

19.03.2018

Recytatorki z POK z kolejnymi sukcesami

Recytatorki z POK z kolejnymi sukcesami

Tegoroczny Koncert Laureatów XIX Międzywojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego w Woli Osowińskiej okazał się szczęśliwy dla recytatorki z POK „Dom Chemika”.

 

Anna Górska odebrała podczas finału Nagrodę Specjalną za najlepszą prezentację mówioną gwarą lubelską w kat. osób dorosłych. Ania mówiła teksty lokalnych poetów ludowych: "Dum se rado" Elżbiety Wójtowicz (proza) oraz wiersz Tadeusza Majchera "Franusiowa Baba".


Przesłuchania recytatorów i koncert laureatów odbywały się 17 marca, w Zespole Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej. W przerwach między prezentacjami można było obejrzeć warsztaty rękodzieła ludowego oraz kupić wielkanocne stroiki, palmy i pisanki. Uczestników tradycyjnie częstowano kiszonym ogórkiem, domowym smalcem i znajdującymi się na liście „smaków Lubelszczyzny” kartoflakami woleńskimi.

 

                

                                                      Fot. Dominika Kula

 

To nie koniec sukcesów recytatorek z „Domu Chemika”. Julia Ogonowska kolejny raz została uhonorowana stypendium z zakresu działań kulturalnych i artystycznych w dziedzinie teatru. Zdobycie wyróżnienia przyznawanego przez Zarząd Województwa Lubelskiego nie było łatwe, ponieważ w tym roku o stypendium ubiegało się aż 196 osób.

 

 

Julia i Ania są członkiniami Koła Konferansjerów i Recytatorów, gdzie doskonalą swój warsztat „kultury żywego słowa” pod okiem instruktorki Anny Filipiak.

 

Serdecznie gratulujemy!

Dyplom / 1 Dyplom / 2
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"