Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Wernisaż wystawy Martyny Ścibior "Polish NailsPolish Nails"

Archiwum wiadomości

08.05.2018

Wernisaż wystawy Martyny Ścibior "Polish NailsPolish Nails"

Wernisaż wystawy Martyny Ścibior "Polish NailsPolish Nails"

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Martyny Ścibior pt. „Polish NailsPolish Nails”, który odbędzie się 10 maja br. o godz. 17:00 w Galerii Aneks. Wystawę będzie można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 – 16:00 do 03 czerwca 2018 r. Wstęp wolny.

 

Martyna Ścibior - urodzona w 1985 roku. Dyplom „Etapy” uzyskała w Pracowni Przestrzeni Malarskiej u prof. Leona Tarasewicza i dr Pawła Susida w 2012 r., aneks „Psssy” w Pracowni Działań Przestrzennych prof. Mirosława Bałki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Sztuki Mediów. Mieszka i pracuje w Wąwolnicy.

 

                   "To jest u mnie tak wrodzone jak wada"

 

Jak zaznacza artystka: „Obrazy powstają z resztek lakierów do paznokci zbieranych od różnych kobiet. Kobiety te bywają w wielu miejscach, zajmują się milionem rzeczy, żyją, umierają. Tu na obrazach spotyka się pewna ich część. Prace nawiązują do szydełkowania, dziergania, przypominają tkaniny. Formy na nich rozsadzają płótna. Badam jak wiele form może się zrodzić z prostego gestu pędzelka do malowania paznokci” - dodaje Martyna Ścibior, autorka wystawy.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"