Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Pół wieku lalkarskiej tradycji w Puławach

Archiwum wiadomości

10.05.2018

Pół wieku lalkarskiej tradycji w Puławach

Pół wieku lalkarskiej tradycji w Puławach

To tutaj wszystko się zaczęło, tutaj to wydarzenie nabierało prestiżu, tutaj przy zaangażowaniu wielu osób rozwijało się na szczeblu krajowym i wojewódzkim. Tu, w Puławach, powstało pierwsze logo wydarzenia i muzyka, która towarzyszy nam przez wiele lat - podkreślił podczas otwarcia Zbigniew Śliwiński, Dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”.

 

Spotkanie inaugurujące odbyło się 9 maja br. w sali Puławskiej Galerii Sztuki w POK „Dom Chemika”. 50. edycja Spotkań Lalkarzy stała się okazją do podsumowania historii święta lalek oraz nagrodzenia tych, którzy przyczynili się do upowszechniania sztuki lalkarskiej, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Wyróżnieni pamiątkowymi medalami i dyplomami zostali dawni i obecni pracownicy POK „Dom Chemika”, którzy od lat zaangażowani byli w pomoc przy puławskich spotkaniach lalkarzy.

 

 

Podziękowania odebrali także ci, którzy od lat wspierali organizację spotkań w Puławach. W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście, m. in: Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty, Artur Sępoch - Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury, Andrzej Miskur – zastępca dyrektora ds. Kultury w Urzędzie Marszałkowskim, Andrzej Wenerski – kierownik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki, oraz licznie zgromadzona publiczność.

 

 

Spotkaniu towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursów na lalkę i plakat. Całość uświetnił pokaz inscenizacji teatralnej pt. „Czarodziejski imbryk” w wykonaniu Teatru Lalek „Muchomor”.

 

Zapraszamy do obejrzenia FOTOGALERII


 

50. Ogólnopolskie Spotkania Lalkarzy - protokół z konkursu na lalkę
50. Ogólnopolskie Spotkania Lalkarzy - protokół z konkursu na lalkę
50. Ogólnopolskie Spotkania Lalkarzy - protokół z konkursu na plakat
50. Ogólnopolskie Spotkania Lalkarzy - protokół z konkursu na plakat
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"