Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » III Festiwal Lesslów w Puławach

Archiwum wiadomości

18.05.2018

III Festiwal Lesslów w Puławach

III Festiwal Lesslów w Puławach

W dniach 21 – 27 maja 2018 r. zapraszamy na Lessel Festival 2018, który jest już trzecią odsłoną imprezy dedykowanej miłośnikom muzyki, teatru i historii. Wydarzenie jest nawiązaniem do ogromnej spuścizny kulturowej przekazanej naszym pokoleniom przez rodzinę Czartoryskich i jej otoczenie, oraz wyrazem hołdu składanemu trzem wybitnym kompozytorom związanym z Puławami – Wincentemu Ferdynandowi Lesslowi, Franciszkowi Lesslowi i Antoniemu Stolpe.

 

     Fot. Fundacja im. Wincentego i Franciszka Lesslów


Festiwal rozpocznie widowisko multimedialne "Puławy czasu odzyskania niepodległości" 21 maja o godz. 18.00, dzięki któremu będzie można bliżej zapoznać się z historią Puław, odkryć nieznane fakty z dziejów regionu, a także zrelaksować się przy dźwiękach fortepianu.

 

 

"Pod Puławskim niebem" - w kameralnym koncercie usłyszymy klasyczne utwory polskich kompozytorów, m. in.: Karola Lipińskiego i Antoniego Stolpe, w wykonaniu Konstantego Andrzeja Kulki, Anny Wróbel, Aleksandry Lipińskiej oraz zespołu Camerata Vistula. Koncert odbędzie się 22 maja o godz. 18.00.

 

"W muzycznym saloniku II" to kontynuacja koncertu zainicjowanego w ubiegłym roku. Zaprezentują się w nim soliści, orkiestra i chór puławskiej szkoły muzycznej, którzy wykonają utwory z repertuaru znanych kompozytorów takich jak Józef Elsner, Fryderyk Chopin, Franciszek Lessel i inni. Na wydarzenie zapraszamy 23 maja o godz. 18.00.

 

 

Na zakończenie festiwalu 27 maja o godz. 20.00 na Dziedzińcu Pałacu Marynki odbędzie się plenerowa inscenizacja arcydzieła polskiej muzyki operowej pt. "Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale". Udział w niej wezmą soliści, orkiestra, chór, zespoły taneczne oraz kapele ludowe. Widowisku towarzyszy doskonała oprawa muzyczna Jana Stefaniego do libretta Wojciecha Bogusławskiego.

 

Na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu Lesslów wstęp wolny.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"