Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Wernisaż wystawy "Szczeliny codzienności" Filipa Moszanta

Archiwum wiadomości

03.09.2018

Wernisaż wystawy "Szczeliny codzienności" Filipa Moszanta

Wernisaż wystawy "Szczeliny codzienności" Filipa Moszanta

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Filipa Moszanta pt. „Szczeliny codzienności”, który odbędzie się 7 września br. o godz. 18:00 w Galerii Aneks. Wystawę będzie można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 – 16:00 do 30 września 2018 r. Wstęp wolny.

 

Filip Moszant (ur. w Avignon 15.04.1987). Jak sam podkreśla: „Od dzieciństwa interesuje mnie relacja między tym, co widzę, a tym co umyka moim zmysłom. Gdy byłem mały, często zadawałem sobie pytanie: „Czy można widzieć to, czego się nie widzi?”. Rysunek pozwolił mi podjąć próbę uchwycenia części niewidzialnej oraz odnaleźć nieznane mi dotąd połączenie ze światem ludzi. Podróże, studia licencjackie na ASP we Francji i studia magisterskie na ASP w Warszawie pozwoliły mi rozwinąć moje pojęcie twórczości i sztuki”. 

„„Szczeliny codzienności” są poszukiwaniem rozwoju przez zwykłego człowieka tkwiącego w osiadłym trybie życia. Ludziom wydaje się, że ich codzienna praca jest monotonna i nie ma większego znaczenia. Gdy jednak spojrzymy na wszystko z góry, okazuję się, że powtarzalne mikro-czynności tworzą większy obraz czegoś nieuchwytnego i niesamowitego. To w szczelinach codzienności skrywa się wymiar sztuki” – mówi o wystawie artysta.

 

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"