Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Zapisy na zajęcia teatralne w POK "Dom Chemika"

Archiwum wiadomości

04.09.2018

Zapisy na zajęcia teatralne w POK "Dom Chemika"

Zapisy na zajęcia teatralne w POK "Dom Chemika"

Ruszają zapisy na zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży na rok szkolny 2018/2019. W ofercie: zajęcia Dziecięcego Teatrzyku „Figielek”, Koła Konferansjerów i Recytatorów, warsztaty dla pięciolatków – Zabawa w Teatr oraz zajęcia Teatru SPUT² i Teatru Lalek „Muchomor”! Wszystkie zapisy przyjmowane są na portierni POK „Dom Chemika”, tel.: 81 887 96 01 oraz osobiście u instruktorów.

 

KOŁO KONFERANSJERÓW I RECYTATORÓW

 

Zajęcia indywidualne przeznaczone są dla młodzieży od 12 roku życia i dla osób dorosłych, które pragną zostać recytatorami, konferansjerami, czy uprawiać sztukę teatru jednego aktora - monodram.


Chcesz nauczyć się czegoś nowego?

Przeżyć niezwykłą przygodę z teatrem?

Pracować nad ruchem i poprawną wymową?

Jeśli tak, czekamy właśnie na Ciebie!

 

DZIECIĘCY TEATRZYK FIGIELEK

 

Zapraszamy najmłodszych miłośników teatru do wspólnej zabawy! Zajęcia warsztatowe przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-7 lat. Na zajęciach dzieci pracują nad ruchem, dykcją i emisją, tworzą pierwsze etiudy teatralne. Całoroczną pracę grupy wieńczy premiera spektaklu teatralnego!


 

ZABAWA W TEATR

 

Warsztaty teatralno-muzyczno-plastyczne przeznaczone dla dzieci w wieku 5-ciu lat. Pozwól swojemu dziecku na wszechstronny, swobodny rozwój, poprzez uczestnictwo w różnorodnych formach aktywności artystycznej! Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej z dziećmi w wieku przedszkolnym. Pozwalają one na połączenie wszystkich typów ekspresji dziecięcej: plastycznej, słownej, muzycznej i ruchowej.

 

W programie:

- zabawy teatralne, integracyjne,

- zabawy ruchowe,

- ćwiczenia buzi i języka,

- zajęcia relaksacyjne,

- warsztaty plastyczne,

- zajęcia umuzykalniające,

- zapoznanie dzieci z wybranymi pozycjami literatury dziecięcej,

- budowanie pierwszych samodzielnych inscenizacji teatralnych.


 

Zebrania organizacyjne Dziecięcego Teatrzyku „Figielek” (godz. 17:00), Zabawy w Teatr (godz. 17:30) oraz Koła Konferansjerów i Recytatorów (godz. 18:30), odbędą się 17 września 2018 r., w sali widowiskowej Osiedlowego Domu Kultury "Amik". Zajęcia prowadzi Anna Filipiak-Matras. Zapisy u instruktorki pod nr tel.: 669 349 747


TEATR LALEK „MUCHOMOR”


Chcesz być aktorem? Zagrać królewnę, smoka, rycerza lub czarownicę? Dołącz do nas! Zapraszamy na dobrą zabawę i przygodę z teatrem, bajką i lalką! Teatr Lalek „Muchomor” ogłasza nabór do zespołu dzieci klas IV i V na swoje zajęcia teatralne.Zebranie organizacyjne 12 września 2018 r. godz. 16:00 w Puławskiej Galerii Sztuki POK „Dom Chemika”. Zajęcia prowadzi Grażyna Idzik-Dominiak. Zapisy u instruktorki pod nr tel.: 608 377 167.

 

Teatr SPUT² zaprasza młodzież z VII i VII klas szkoły podstawowej na Casting do nowej grupy teatralnej. Jeśli chcesz spróbować swoich sił na scenie, masz talent aktorski, śpiewasz, tańczysz, recytujesz albo po prostu chcesz się dobrze bawić – dołącz do zespołu teatralnego SPUT²!

 

Casting odbędzie się 18 września 2018 r. o godz. 16.00 w Puławskiej Galerii Sztuki POK „Dom Chemika”. Prosimy zabrać ze sobą wygodne buty i strój.

 

 

Teatr SPUT ² zaprasza również na indywidualne zajęcia aktorskie.

 

W programie zajęć m.in.:

  • ćwiczenia dykcyjne i oddechowe,

  • zabawy i gry improwizacyjne,

  • wyzwalanie ekspresji ciała i słowa, ćwiczenia na skupienie uwagi scenicznej,

  • elementarne zadania aktorskie,

  • zajęcia z interpretacji tekstu, ćwiczenia w budowaniu postaci,

  • dobór tekstów i przygotowanie do egzaminów do szkoły teatralnej.

 

 

Zapisy i informacje: katarzyna.grudzien@domchemika.pl lub osobiście w POK „Dom Chemika” do końca września we wtorki, środy i czwartki w godz. 16.00-20.0.

 

ZAPISY TRWAJĄ DO KOŃCA WRZEŚNIA 2018 r.

 

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"