Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Puławska Orkiestra Dęta na VIII Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych

Archiwum wiadomości

07.09.2018

Puławska Orkiestra Dęta na VIII Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych

Puławska Orkiestra Dęta na VIII Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych


Serdecznie zapraszamy na koncert Puławskiej Orkiestry Dętej na VIII Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych, w piątek 14 września o godz. 16.00 na Skwerze Niepodległości. Występ naszej reprezentacji będzie można zobaczyć również podczas Gali Finałowej na Stadionie MOSiR w niedzielę 16 września.

 

Za nami niespełna rok działalności Puławskiej Orkiestry Dętej. Czas niezwykle intensywny, ale i owocny. Czas wytężonej pracy kapelmistrza i instruktora, członków orkiestry i POK „Dom Chemika”, który merytorycznie czuwa nad jej działalnością.

 

Tworzenie zgranego i w pełni wyposażonego zespołu wymaga wiele czasu i pieniędzy. Cieszymy się, że członków orkiestry ciągle przybywa, a dotychczasowi niestudzenie szkolą się pod czujnym okiem instruktorów. Dotychczas zakupiliśmy 18 nowych, profesjonalnych instrumentów, które przekazaliśmy naszym podopiecznym. Proces doposażania orkiestry ciągle trwa – podkreśla Zbigniew Śliwiński, Dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”.

 

Po raz pierwszy orkiestra zaprezentowała się w czerwcu podczas POK-frontacji, czyli pokazu form artystycznych POK „Dom Chemika”, wtedy usłyszeliśmy dwie znakomite aranżacje. Teraz przyszedł czas na występ naszej orkiestry podczas VIII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych.


© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"