Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Podsumowanie gry miejskiej "Zabytki w puławskim parku"

Archiwum wiadomości

08.10.2018

Podsumowanie gry miejskiej "Zabytki w puławskim parku"

Podsumowanie gry miejskiej "Zabytki w puławskim parku"

10 drużyn ze szkół średnich oraz 2 drużyny z gimnazjum, przystąpiły do sobotniej gry terenowej "Zabytki w puławskim parku", która stanowiła pierwszy etap Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy Historycznej o Puławach "Bitwa o Puławy". Na starcie każda grupa dokonała wyboru jednej z dwóch postaci, a następnie poruszała się trasą wylosowanego bohatera. Obie trasy miały po 12 punktów, które zostały rozlokowane na terenie Skweru Niepodległości oraz w Parku Czartoryskich. Dodatkowo podczas pokonywania trasy każda z drużyn mogła podjąć się realizacji dodatkowych zadań, za których poprawne wykonanie otrzymywała bonusowe punkty. Start i meta gry miejskiej były zlokalizowane w Centrum Informacji Turystycznej. Wzorem poprzednich edycji większość zadań była ukryta pod postacią kodów QR.

 


Przed drużynami stało wyzwanie polegające na przejściu całej trasy w możliwie jak najkrótszym czasie, wykonaniu wszystkich zadań obligatoryjnych oraz na zyskaniu dodatkowych punktów za zadania dodatkowe. Wszystkie drużyny ukończyły rywalizację, a najszybciej trasę pokonała drużyna "Bez Nazwy" z II Liceum Ogólnokształcącego. Druga na mecie była "Piątka" reprezentująca III LO z półgodzinną różnicą czasu. Ta drużyna zdobyła największą ilość punktów za poprawne wykonane zadania. To właśnie te dwie drużyny uzyskały największą ilość punktów w rankingu za pierwszy etap Turnieju "Bitwa o Puławy" po zsumowaniu punktów za rezultat czasowy oraz wszystkie zadania. Drużyny te zgromadziły 47 punktów.

 


Różnice czasowe pomiędzy kolejnymi drużynami nie były już tak duże, niekiedy decydowała nawet 1 minuta! Ale szybkość nie była kluczowym elementem, ważna była też znajomość parku, spostrzegawczość oraz sama wiedza historyczna. Trzecia w klasyfikacji rankingowej jest obecnie ekipa Jomafa z II LO z dorobkiem 42 punktów. Lokatę czwartą zajmują ex aequo aż trzy drużyny z dorobkiem 34 punktów.

 


Drugi etap Turnieju "Bitwa o Puławy" odbędzie się w POK "Dom Chemika" 10 października o godz. 9:00. Do dalszej rywalizacji uprawnione są wszystkie drużyny, które ukończyły grę terenową.


Gra miejska "Zabytki w puławskim parku" - ranking
Gra miejska "Zabytki w puławskim parku" - ranking
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"