Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Projekcje filmowe z Teatroteki

Archiwum wiadomości

22.11.2018

Projekcje filmowe z Teatroteki

Projekcje filmowe z Teatroteki

Już 27 i 28 listopada zapraszamy na dwie projekcje filmowe realizowane w ramach projektu Teatroteka. Ekranizacje prezentowane przez młodych, często debiutujących twórców, podejmują nietuzinkowe tematy okraszone aktorstwem na najwyższym poziomie, a wszystko to podane jest w nowoczesnej i ciekawej formie teatru w filmie.

 

 

Dzielni Chłopcy” to spektakl filmowy o polskich kibicach piłki nożnej. Sztuka Magdaleny Drab pozwoli widzom przeżyć prawdziwe stadionowe emocje i zgłębić fenomen kibicowania. W powstaniu filmu wspomogli autorkę autentyczni fani kilku piłkarskich klubów. Dzięki temu powstał ciekawy, niejednoznaczny i nie pozbawiony ironii portret zbiorowy środowiska kibiców.

 

Autorka tekstu: Magdalena Drab

Reżyseria: Szymon Waćkowski

 

Żyd” na podstawie tekstu Artura Pałygi, to historia opowiadająca o losach pewnej upadającej szkoły, której dyrektor podejmuje próbę uratowania. Na zebraniu grona nauczycielskiego informuje, że fundusze na modernizację szkoły są w zasięgu ręki, wystarczy jedynie odpisać na wiadomość pewnego Izraelczyka, którego ojciec przed laty uczył się w placówce. Zebranie z czasem przeradza się w kuriozalną dyskusję o stereotypach i relacjach polsko-żydowskich.

 

 

Autor tekstu: Artur Pałyga

Reżyseria: Aneta Groszyńska-Liweń

 

Na obie projekcje zapraszamy do Puławskiej Galerii Sztuki w POK „Dom Chemika” o godz. 17:00. Wstęp 5 zł. Bilety w kasie POK, tel.: 81 886 20 24.

 

Organizatorem projekcji filmowych jest Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” we współpracy z programem Teatr Polska oraz Teatroteką.


Cykl TEATROTEKA jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"