Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Magia Nowego Cyrku

Archiwum wiadomości

26.11.2018

Magia Nowego Cyrku

Magia Nowego Cyrku

W minioną niedzielę, na hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych, puławska publiczność miała okazję obejrzeć wyjątkowe widowisko sztuki Nowego Cyrku. Czterej artyści z Kolektywu LŁ: Artur Perskawiec, Daniel Chlibiuk, Jakub Szwed i Mateusz Kownacki zaprezentowali w swoim pokazie szereg możliwości wykorzystania cyrkowych rekwizytów.

 

Spektakl „Spektrum” pełen był niezwykłych umiejętności akrobatycznych, żonglerskich i teatralnych. Nie zabrakło elementów iluzji optycznej oraz humoru. Artyści co chwilę pokazywali inne sztuczki wykorzystując do tego: obręcze, maczugi czy piłeczki. Dynamiczne widowisko, oparte wyłącznie na magii gestów i ekwilibrystycznych popisach wprawiło dzieci i rodziców w prawdziwy zachwyt.

 

 

Po widowisku sztukmistrze podziękowali widowni za żywe reakcje i zaprosili widzów do podzielenia się wrażeniami ze spektaklu. Nie zabrakło też wspólnych zdjęć z najmłodszymi.Dzień wcześniej, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Puławach, członkowie Kolektywu LŁ podzielili się swoją cyrkową wiedzą z uczestnikami bezpłatnych warsztatów pt. „Nowy Cyrk od podstaw”. Podczas dwugodzinnych zajęć, dzieci poznały tajniki żonglerki i spróbowały swoich sił w prostych układach akrobatycznych.


Warsztaty i spektakl zrealizowane zostały w ramach ogólnopolskiego programu Teatr Polska.

 

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"