Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Od sukcesu do sukcesu – Jakub Rogala laureatem I miejsca na kolejnym Festiwalu!

Archiwum wiadomości

27.11.2018

Od sukcesu do sukcesu – Jakub Rogala laureatem I miejsca na kolejnym Festiwalu!

Od sukcesu do sukcesu – Jakub Rogala laureatem I miejsca na kolejnym Festiwalu!

Jakub Rogala, kształtujący swój talent wokalny pod opieką instruktora Zbigniewa Jonaka, wyśpiewał I miejsce w XV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka”. Konkurs odbył się w dniach 24-25 listopada w Warszawie.


 

Tegorocznych uczestników oceniało jury w składzie: Krystyna Piotrowska, Katarzyna Sołtan, Anna Pawelec, Rafał Podraza, Jerzy Ostrowski, Zbigniew Leszczyński, które po przesłuchaniu 140 wokalistów zakwalifikowanych do II etapu Przeglądu, postanowiło przyznać Jakubowi pierwszą nagrodę w kategorii wiekowej 10-12 lat, za brawurowe wykonanie utworu „7 years”. Kuba otrzymał także nagrodę specjalną - nominację do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Magia Italiana” w Rimini we Włoszech, gdzie będzie reprezentował nasz Ośrodek i miasto Puławy.

 

 

 

Przegląd Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka” został zorganizowany przez Wawerskie Centrum Kultury i po raz pierwszy odbył się w roku 2004.. Pomysł zorganizowania Przeglądu powstał, by zachęcić dzieci i młodzież do śpiewania w europejskich językach narodowych. Zadaniem konkursu jest propagowanie odrębnej kultury językowej każdego z europejskich krajów oraz ukazanie piękna innych języków poprzez artystyczne wykonania piosenek różnych regionów Europy.

 

                     

 

Młodemu artyście gratulujemy umiejętności wokalnych oraz językowych i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!Protokół
Protokół
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"