Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Wielkie kolędowanie w Puławach

Archiwum wiadomości

11.01.2019

Wielkie kolędowanie w Puławach

Wielkie kolędowanie w Puławach

Już od dwudziestu czterech lat kolędnicy odwiedzający Puławy udowadniają, że tradycja śpiewania pieśni bożonarodzeniowych i pastorałek jest żywa i dynamicznie się rozwija. Za niespełna tydzień rusza XXIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd! Ze względu na trwającą modernizację Puławskiego Ośrodka Kultury, zarówno przesłuchania jak i Koncert Laureatów odbędą się w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego.

 

Do udziału w tegorocznym Festiwalu zgłosiło się blisko 400 podmiotów muzycznych, reprezentujących różne instytucje kultury, szkoły, parafie i ogniska muzyczne. Podczas konkursu usłyszymy solistów, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, chóry, a także muzykujące zespoły rodzinne. Kolędnicy w każdym wieku przyjechali z najrozmaitszych zakątków Polski. Wśród uczestników są osoby m. in.: z Kawęczyna (woj. wielkopolskie), Polkowic (woj. dolnośląskie), Zbójna (woj. kujawsko-pomorskie), Kielc (woj. świętokrzyskie) czy Hajnówki (woj. podlaskie). Najliczniej na Festiwal zgłosili się wykonawcy z województwa lubelskiego, m. in.: z Puław, Lublina, Opola Lubelskiego, Łukowa czy Kraśnika.

 

Co roku konkurs zaskakuje interpretacjami tradycyjnych kolęd i poziomem ich wykonań. Festiwal nieprzerwanie pokazuje, że betlejemski cud narodzin sprzed ponad dwóch tysięcy lat, inspiruje oraz dostarcza wielu emocji, radości i wzruszeń - podkreśla Dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" - Zbigniew Śliwiński, pomysłodawca festiwalu.

 

 

Prezentacje konkursowe rozpoczynamy w czwartek i piątek, 17 i 18 stycznia, a następnie po weekendowej przerwie, od 21 do 23 stycznia. Przesłuchania będą odbywały się w dwóch blokach: od godz. 09:00 (I blok) oraz od godz. 15:00 (II blok).

 

Na Koncert Laureatów, podczas którego można będzie posłuchać najlepszych wykonawców festiwalu zapraszamy 27 stycznia o godz. 13:30, również do Kościoła „pod lasem”.

 


Mamy ogromną nadzieję, że tegoroczny Festiwal, będzie kolędowym świętem wszystkich mieszkańców, których serdecznie zapraszamy do słuchania prezentacji konkursowych.

 

Organizatorami XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd są: Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Edukacji, Kultury i Sportu „Wspólnie”, Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Miłość” oraz Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach.


© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"