Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » "Linoryt. Drzewo Życia" - wernisaż prac Adama Panka

Archiwum wiadomości

01.03.2019

"Linoryt. Drzewo Życia" - wernisaż prac Adama Panka

"Linoryt. Drzewo Życia" - wernisaż prac Adama Panka

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Adama Panka „Linoryt. Drzewo Życia”, który odbędzie się 8 marca o godz. 18:00 w Galerii Aneks. Wystawę będzie można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 – 16:00 do 5 kwietnia 2019 r. Wstęp wolny.

 

Dwie serie linorytów „Droga życia” i „Drzewo życia” spójne w tytułach i przedstawionych treściach, poprzez metaforykę i symbolikę wyrażają przemyślenia filozoficzno-etyczne w odniesieniu do Drogi Krzyżowej, na pograniczu metafizyki i świata realnego oraz egzystencji człowieka – mówi o wystawie autor.

 

 

Adam Panek - urodził się w 1952 roku w Sławatyczach. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie oraz Instytutu Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uprawia grafikę warsztatową i artystyczną. Pracuje w zakładzie Grafiki Warsztatowej w Instytucie Sztuk Plastycznych na wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uczestniczył w 24 indywidualnych i 153 pokonkursowych wystawach graficznych w kraju i za granicą.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"