Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Sukcesy recytatorek z POK

Archiwum wiadomości

04.03.2019

Sukcesy recytatorek z POK

Sukcesy recytatorek z POK

2 marca 2019 r. w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II przy parafii Krzyża Świętego w Łomży odbył się finał XIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza”.


W tym roku w finale udział wzięło 40 najlepszych uczestników z całej Polski, w tym dwie reprezentantki naszego Ośrodka: Olga Rozwadowska oraz Aleksandra Osiak. Uczestnicy przeglądu rywalizowali w dwóch kategoriach artystycznych: monolog-wiersz oraz piosenka kabaretowa.


Trzynasta edycja konkursu nie okazała się pechowa dla naszych recytatorek. Obie dziewczyny zostały zauważone i docenione przez jurorów łomżyńskich zmagań krasomówczych. Aleksandra zdobyła w konkursie II miejsce, zaś Olga otrzymała wyróżnienie.

 

Podopieczne Anny Filipiak-Matras należące do Koła Konferansjerów i Recytatorów w POK, przygotowały do prezentacji monologi. Olga zaprezentowała tekst Anny Lechickiej "Kobieta pryncypialna", natomiast Aleksandra „Zabawę w Śnieżki”.

 

 

Łomżyński konkurs to jedyna tego typu impreza w kraju. Konkurs stanowi hołd dla niezapomnianej Hanki Bielickiej, słynnej aktorki i niezrównanej wykonawczyni kabaretowych monologów.


Serdecznie gratulujemy!


Dyplom/ 1 Dyplom/ 2
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"