Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Teatralny Dzień Dziecka w POK

Archiwum wiadomości

28.05.2019

Teatralny Dzień Dziecka w POK

Teatralny Dzień Dziecka w POK

Pierwszego czerwca zachęcamy wszystkie dzieci oraz ich rodziców do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Dziecka. Puławski Dom Kultury „Dom Chemika” przygotował dla dzieci w dniu ich święta na dwie teatralne niespodzianki w reżyserii Anny Filipiak-Matras.

 

Pierwsza z nich to spektakl Dziecięcego Teatrzyku „Figielek” na podstawie scenariusza Zofii Wójcik pt. „Nie jedzcie stokrotek”.

 

Jest to zabawna historia o dwóch królestwach: kwiatów i robaczków, którymi rządzą: Kwiatowa Wróżka i Królowa Robaczków. Pewnego dnia robaczki wychodzą na żer, aby poznać nowe smaki. Spotykają tam, prezentujące swoje uroki kwiaty. Co wyniknie ze spotkania? Czy kwiaty i robaczki znajdą wspólny język i dogadają się ze sobą?

 

Drugą premierą będzie przedstawienie małych aktorów, którzy w ramach warsztatów teatralnych „Zabawa w teatr”, zaprezentują swoje umiejętności w inscenizacji wiersza Wiery Badalskiej pt. „Zajączki Samochwały”.

 

„Zajączki Samochwały” opowiadają o rozbrykanych zajączkach, które twierdzą że niczego się nie boją. Zajączki pewnego dnia wybierają się na spacer do lasu, gdzie dochodzi do niespodziewanego spotkania w wyniku którego, zarozumiałe zajączki zmieniają swoje zachowanie.

 

Mamy nadzieję, że występ podopiecznych Anny Filipiak-Matras będzie doskonałą zabawą nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, opiekunów i najbliższych.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"