Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Pracowity weekend "Powiśla"

Archiwum wiadomości

17.06.2019

Pracowity weekend "Powiśla"

Pracowity weekend "Powiśla"

W ostatni weekend nasi utalentowani tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci” zaangażowali się w szereg wydarzeń. Wśród nich znalazły się: wyjazd par turniejowych na VII Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich „O Dobczycką Kozę” oraz XIII edycję Wojewódzkiego Turnieju Tańców Polskich o Puchar Burmistrza Dobczyc, udział w Międzynarodowym Festiwalu Tańców „Godel 2019” oraz występ w plenerowej realizacji „Strasznego Dworu” Stanisława Moniuszki.

 

W sobotę, 15 czerwca, parkietem hali sportowej Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach zawładnęli najlepsi tancerze z całego kraju, którzy rywalizowali w VII Turnieju Tańców Polskich „O Dobczycką Kozę”. Pary powiślańskie, prowadzone przez instruktora Konrada Grabowskiego, spisały się dosłownie na medal. I to nie tylko na jeden. W kategorii I miejsca na podium zdobyli: Julia Łukanowska i Tomasz Maraszkiewicz (miejsce I) oraz Oliwia Wójcik i Jakub Bednarczyk (miejsce III). Miejsca medalowe wytańczyli także: Zuzanna Bojarska i Kacper Czerwiński (miejsce I w kat. II C), oraz Aniela Kapłon i Michał Kułaga (miejsce III w kat. III B). Ponad to pary „Powiśla” wygrały w konkursie na najlepiej dopingującą grupę na turnieju!

 

 

Przez dwa weekendowe dni, grupy I i II, reprezentacja oraz Old Boy’e prezentowali się podczas spotkań folklorystycznych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańców „Godel 2019”.

 

 

Jednym z większych przedsięwzięć, w jakim wzięli ostatnio udział nasi powiślańscy tancerze była inscenizacja widowiska operowego Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki zamykająca IV edycję Festiwalu Lesslów. W plenerowej, teatralnej realizacji, rozegranej na Dziedzińcu Pałacu Marynki wystąpiło kilka par z grupy Old Boy oraz reprezentacji Zespołu. Choreografię do widowiskowego mazura finałowego, ułożyli instruktorzy „Powiśla” - Małgorzata Knap i Łukasz Czerwiński.
FOTOGALERIA Z OPERY PLENEROWEJ "STRASZNY DWÓR"
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"