Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Magia Italiana – podróż po sukces

Archiwum wiadomości

09.07.2019

Magia Italiana – podróż po sukces

Magia Italiana – podróż po sukces

XVIII Międzynarodowy Festiwal Artystyczny dla Dzieci i Młodzieży "Magia Italiana" we Włoszech, przyniósł Jakubowi Rogali kolejne, ogromne wyróżnienie. Wokalista na co dzień szlifujący muzyczny talent pod okiem instruktora Zbigniewa Jonaka, zdobył w Rimini aż dwie nagrody: II miejsce w kategorii solistów do lat 13 oraz Nagrodę Publiczności!

 

Festiwal odbywał się między 29 czerwca a 5 lipca, we włoskim Rimini - jednym z najpopularniejszych miast turystyczno-wypoczynkowych nad północną częścią Morza Adriatyckiego, niedaleko San Marino. Do udziału w prestiżowym konkursie Jakub został zaproszony przez organizatorów EuroFestiwali Telewizji Polskiej S. A. - Międzynarodową Federację Organizacji Festiwali FIDOF, zdobywając wcześniej nominację w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka”.

 

Prezentacje konkursowe w ramach festiwalu zostały zorganizowane w nietypowej scenerii. Na miejsce trzydniowych przesłuchań wyznaczono scenę musicalową największego włoskiego parku rozrywki „Mirabilandia”. Po występach uczestnicy korzystali ze wszystkich atrakcji, jakie oferował park. Reprezentujący Puławy i POK „Dom Chemika” Jakub, brawurowo zaśpiewał piosenkę „W rytmie deszczu”, a swoimi wokalnymi umiejętnościami zachwycił i oczarował zarówno włoską publiczność, jak i międzynarodowe jury. Festiwal zakończył się widowiskowym Koncertem Galowym na plaży w Rimini.

 

      

 

W muzycznych zmaganiach udział wzięło blisko 300 wokalistów, zespołów i tancerzy z różnych krajów m. in.: Szwecji, Malty, Kazachstanu, Ukrainy czy Bułgarii oraz oczywiście z Polski. Koordynatorem włoskiego festiwalu było Bułgarskie Artystyczne Centrum „Karnolsky”, które jest inicjatorem wielu przeglądów i konkursów międzynarodowych na terenie Europy. Festiwal „Magia Italiana” jest adresowany do wokalistów, instrumentalistów i tancerzy w wieku od 5 do 20 lat.

 

 

Udział w Międzynarodowym Festiwalu „Magia Italiana” to największy sukces na długiej liście zwycięstw wokalnych osiągniętych przez Kubę. 12-latek ma już na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, zdobytych na przeglądach i konkursach, zarówno wojewódzkich jak i ogólnopolskich oraz dwóch międzynarodowych, ale odbywających się w Polsce. Do sukcesów Kuby należą: Złota Jodła zdobyta na Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach, II miejsce w Konkursie Piosenki „Wygraj Sukces” w roku 2017 i 2018, III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Jazzowym "Magnolia" Warszawa 2019, Złoty Śpiewający Słowik na Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik” Ryki 2019, I miejsce w XV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka”. W dniach 19-21 września Jakub weźmie udział w ścisłym finale 24. edycji Konkursu Piosenki Wygraj Sukces w Tarnobrzegu.

 

Wyjazd Jakuba Rogali na Festiwal do Rimini wsparł finansowo Urząd Miasta Puławy.

 

Serdecznie gratulujemy Kubie oraz Panu Zbigniewowi Jonakowi międzynarodowego sukcesu!

Dyplom/ 1 Dyplom/ 2 Dyplom/ 3
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"