Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Po raz pierwszy w galowych mundurach!

Archiwum wiadomości

16.09.2019

Po raz pierwszy w galowych mundurach!

Po raz pierwszy w galowych mundurach!

W miniony weekend w Puławach i sąsiadujących miejscowościach było głośno i kolorowo, a to za sprawą odbywającego się po raz dziewiąty, Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych. Organizatorem Festiwalu jest działające w naszym mieście Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Promyk". Co roku w wydarzeniu biorą udział orkiestry z Polski i zagranicy, a koncerty gromadzą rzesze widzów.

 

W tegorocznej edycji imprezy udział wzięło trzynaście orkiestr. Wśród artystów, którzy prezentowali się podczas donośnych, plenerowych koncertów w Puławach, Nałęczowie, Kazimierzu Dolnym czy Janowcu, była także Puławska Orkiestra Dęta, działająca przy POK „Dom Chemika”. Był to już drugi występ naszej orkiestry na tym Festiwalu. Ponadto publiczność miała okazję posłuchać reprezentacji z takich miejscowości jak: Brzezno, Chodzież, Czajkowo czy Końskowola. W wydarzeniu udział wzięły także dwa zespoły zagraniczne: orkiestry z Kałusza i Kijowa na Ukrainie.

 

Puławskie święto orkiestr to nie tylko paradne przemarsze ulicami miast, ale także popisy plenerowe. Nasza orkiestra zainaugurowała Festiwal występem na Skwerze Niepodległości, natomiast w niedzielę bawiła widzów koncertując na kazimierskim rynku.

 

 

W trakcie uroczystej gali nasz zespół prezentował grę w marszu, a także dał widowiskowy koncert z premierowym repertuarem. Po finałowym występie, na ręce kapelmistrza Dariusza Domańskiego, została wręczona pamiątkowa statuetka i dyplom. Puławskiej reprezentacji przypadła też nagroda specjalna – Grand Prix Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka – dla najmłodszej orkiestry. W trakcie Festiwalu, nasza orkiestra po raz pierwszy publicznie pokazała się w galowych strojach. Eleganckie mundury zdobi logo orkiestry i herb miasta Puławy.

 

Muzyczne atrakcje trwały trzy dni, a ich zwieńczeniem była uroczysta gala na stadionie MOSiR, gdzie wszystkie orkiestry wspólnie wykonały nowo skomponowany hymn Festiwalu "Marsz Puławy".

 

Gratulujemy fantastycznego występu!

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"