Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » XV Przegląd Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską"

Archiwum wiadomości

03.10.2019

XV Przegląd Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską"

XV Przegląd Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską"

Chcąc uczcić 450. rocznicę zawarcia Unii Lubelskiej, a także 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej zapraszamy do udziału w XV edycji Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską".


Odwołując się do słów Św. Jana Pawła II „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej” pragniemy pokazać, jak z dziedzictwa i doświadczeń Unii Lubelskiej czerpać i budować wspólną przyszłość Unii Europejskiej. Obie rocznice stanowią też okazję do zastanowienia się nad pozycją Polski w Europie i na Świecie oraz nad wielonarodowościową strukturą Unii Europejskiej i roli Polski wśród innych narodów.

 

Wybierając repertuar konkursowy, prosimy zwrócić uwagę na najnowszą literaturę polską, teksty mało znane i nie drukowane w podręcznikach szkolnych. Szczególnie polecamy literaturę regionalną oraz związaną z naszą Małą Ojczyzną jaką jest Lubelszczyzna. Najmłodszych recytatorów zachęcamy do wyboru tekstów mówiących o tym, jak dzieci postrzegają kraj w którym żyją oraz na utwory opisujące tradycję i kulturę Polski.

 

Uczestnikom turnieju pieśni proponujemy zapoznać się z utworami powstałymi po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, jak również z pieśniami autorów takich jak Przemysław Gintrowski, Jacek Kaczmarski czy Agnieszka Osiecka.

 

Miejsce i termin przeglądu:

 

  • 28 października 2019 r. godz. 10.00 – prezentacje konkursowe w turnieju recytatorskim, Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, ul. Wojska Polskiego 4, 24-100 Puławy,

  • 29 października 2019 r. godz. 10.00 – prezentacje konkursowe w turnieju pieśni, Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, ul. Wojska Polskiego 4, 24-100 Puławy,

  • 11 listopada 2019 r. godz. 16.00 koncert z udziałem Laureatów i zaproszonych gości.

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 22 października 2019 r. do godz. 18.00. za pomocą internetowego formularza dostępnego TUTAJ.

XV Przegląd Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską" - Regulamin
XV Przegląd Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską" - Regulamin
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"