Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Gabriela Pikuła z wyróżnieniem na 47. Turnieju Recytatorskim im. Leopolda Staffa

Archiwum wiadomości

09.12.2019

Gabriela Pikuła z wyróżnieniem na 47. Turnieju Recytatorskim im. Leopolda Staffa

Gabriela Pikuła z wyróżnieniem na 47. Turnieju Recytatorskim im. Leopolda Staffa

W dniach 6-8 grudnia w Skarżysku Kamiennej odbyła się 47. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego im. Leopolda Staffa. W konkursie nasz Ośrodek reprezentowały recytatorki z Teatru SPUT² - Zofia Karamon i Gabriela Pikuła.

 

Turniej "staffowski" jest jednym z najstarszych, najważniejszych i najbardziej prestiżowych konkursów recytatorskich w Polsce. Na to święto poezji zapraszani są najlepsi recytatorzy, wywodzący ze słowa i śpiewający poezję z całego kraju, by przez trzy dni w Miejskim Centrum Kultury im. Leopolda Staffa w Skarżysku Kamiennej kultywować i propagować piękno języka polskiego, doskonalić warsztat artystyczny i konfrontować dokonania twórcze pod okiem doświadczonych i zasłużonych jurorów. W tegorocznej edycji zaprezentowało się 32 uczestników.

 

W konkursie świetnie zaprezentowała się Gabriela Pikuła, która otrzymała wyróżnienie II stopnia za interpretację fragmentu powieści Joanny Bator "Ciemno, prawie noc". Jest to, jak dotąd, najcenniejsze trofeum tej młodej i bardzo zdolnej recytatorki. Gabrysię do konkursu przygotowała instruktorka Katarzyna Grudzień.

 

W tym roku w konkursowym gronie jurorskim znaleźli się: Lidiya Danylchuk - aktorka „Teatru w koszyku” z Ukrainy, Konrad Dworakowski - aktor, reżyser teatralny, scenograf oraz Andrzej Głowacki - reżyser, aktor, autor piosenek, przez lata związany z ruchem recytatorskim. Główną organizatorką konkursu od lat, jest Jagoda Juchniewicz - instruktorka teatralna z MCK w Skarżysku Kamiennej.

 

Gratulacje!© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"