Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » "Miecze Woja Drogita" zdobyte!

Archiwum wiadomości

09.12.2019

"Miecze Woja Drogita" zdobyte!

"Miecze Woja Drogita" zdobyte!

Skoczny krakowiak, żywiołowa polka czy dostojny mazur poderwały w ubiegłą sobotę do tańca Drohiczyn. W odbywającym się po raz jedenasty Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich "O Miecz Woja Drogita" udział wzięło blisko 90 par, które rywalizowały o najwyższe miejsca na podium.

 

Wśród 17 klubów i zespołów z całej Polski, w tanecznych zmaganiach na Hali Sportowej Zespołu Szkół w Drohiczynie, udział wzięły także pary Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak "Mamci", prowadzone przez instruktora Konrada Grabowskiego.

 

Reprezentanci POK „Dom Chemika” mogą pochwalić się znakomitymi rezultatami i wysokimi miejscami na podium. Najwyższe miejsca w konkursie zajęli Tomasz Maraszkiewicz i Julia Łukanowska (kat. I) oraz Kacper Czerwiński i Zuzanna Bojarska (kat. II B). Znakomite drugie miejsca przypadły parom: Szymon Wiejak i Julia Filipek (kat. II B), Kacper Cholewa i Alicja Chmielewska (kat. IV B) oraz Krzysztof Jakubczyk i Zuzanna Kapłon, którzy uzyskali również awans do wyższej klasy III A. Ta para stanęła na drugim stopniu podium także w formule OPEN w kategorii III.

 

 

Bardzo dobrze w turnieju zaprezentowali się pozostali tancerze. IV miejsce przypadło Jakubowi Bednarczykowi i Oliwii Wójcik, VII/VIII miejsce zajęli Tymoteusz Mosiński i Lilianna Kulińska, a XI/XII miejsce Szymon Wojas i Zofia Wolska (kat. I).


W kategorii II B na trzecim stopniu podium stanęli Hubert Grobel i Maria Szlendak. Zaraz za nimi uplasowali się Robert Wysocki i Gabriela Mosińska, a VII miejsce zdobyli Kacper Matraszek i Paula Kaniewska. IV miejsce w kategorii III B wytańczyli Michał Kułaga i Aniela Kapłon.

 

 

Turnieje Tańców Polskich w Drohiczynie mają wieloletnia tradycję – turniej regionalny odb się już po raz XX, natomiast ogólnopolski już po raz z XI.

 

Gratulujemy fantastycznego zakończenia sezonu tanecznego i życzymy kolejnych wspaniałych wyników w następnym roku!

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"