Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » "Być dobrym jak chleb..."

Archiwum wiadomości

11.12.2019

"Być dobrym jak chleb..."

"Być dobrym jak chleb..."

Za nami dwa konkursy poświęcone postaci Brata Alberta Chmielowskiego turniej wiedzy o życiu świętego oraz konkurs na najpiękniejszy wiersz o patronie. Tegoroczne edycje konkursów zostały zorganizowane w 20. rocznicę nadania naszemu miastu Patrona - Świętego Brata Alberta Chmielowskiego.

 

Etap finałowy Konkursu Wiedzy o Patronie odbył się 6 listopada w POK „Dom Chemika”. Do konkursu stanęło 38 uczniów z 11 placówek z Puław oraz terenu powiatu puławskiego. Finaliści zostali wyłonieni spośród 113 osób, które brały udział w teście eliminacyjnym, przeprowadzonym w szkołach.

 

Od października do listopada można było nadsyłać wiersze nawiązujące do postaci Brata Alberta Chmielowskiego, jego czynów i życia. Do konkursu napłynęło 15 prac, a uczestnikami były zarówno dzieci i młodzież, jak i osoby dorosłe. W konkursie pojawiły się prace dostarczone przez uczniów puławskich szkół, a także utwory przesłane m. in. z Warszawy, Wrocławia czy Krakowa.

 

 Laureaci konkursu poetyckiego.

 

Zwycięzców obu konkursów poznaliśmy podczas dzisiejszego spotkania podsumowującego, które Dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”, Zbigniew Śliwiński, rozpoczął od przeczytania wiersza pt. „Brat Albert” autorstwa Łukasza Pasternaka, laureata II nagrody w kategorii szkół podstawowych.

 

Codziennie ulicami Krakowa / Podążał Brat Albert / Poeta / Malarz / Zakonnik / Patriota / A przede wszystkim / Człowiek niezwykły (...) - brzmiały pierwsze wersy utworu.

 

 

Protokół w konkursie poetyckim odczytała Anna Filipiak-Matras, przewodnicząca konkursowego jury. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: wśród osób dorosłych: Arkadiusz Stosur, w kategorii uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII: Nikola Jasik.

 

Ze sceny usłyszeliśmy jeszcze trzy nagrodzone wiersze, w tym jeden odczytał laureat II nagrody w kategorii osób dorosłych, Antoni Ciszewski. Po pamiątkowych zdjęciach, wszyscy zebrani obejrzeli krótki film o życiu i działalności Św. Brata Alberta.

 

 Laureaci konkursu wiedzy.

 

Następnie poznaliśmy zwycięzców w konkursie wiedzy. Wśród nagrodzonych pierwszymi miejscami znaleźli się: w kategorii uczniów szkół średnich: Małgorzata Skawińska i Dominika Rodzoś, natomiast w kategorii uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII: Angelika Synowiec.

 

Serdeczne podziękowania za popularyzowanie postaci Świętego Brata Alberta trafiły zarówno do uczestników turnieju wiedzy, autorów wierszy jak i do nauczycieli, którzy przygotowali swoich uczniów. Pamiątkowe dyplomy i nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy konkursów.

 

Organizatorem konkursu był Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, a nagrody zostały ufundowane z budżetu Miasta Puławy z Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta.


FOTOGALERIA

Protokół Konkursu Wiedzy
Protokół Konkursu Wiedzy
Protokół Konkursu Poetyckiego
Protokół Konkursu Poetyckiego
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"