Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Kuba Rogala w finale „Piosenki w Meloniku”!

Archiwum wiadomości

21.03.2020

Kuba Rogala w finale „Piosenki w Meloniku”!

Kuba Rogala w finale „Piosenki w Meloniku”!
 

„Kiedy będziesz zakochany” – właśnie tą piosenką uzdolniony wokalista z POK „Dom Chemika” – Jakub Rogala wyśpiewał sobie przepustkę do finału prestiżowego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”.


Wykonanie przez Jakuba utworu, śpiewanego niegdyś przez Mieczysława Fogga w filmie „Parada Warszawy”, zostało docenione przez jurorów i wybrane do etapu finałowego jako jedno ze 242 nadesłanych do konkursu nagrań. Łącznie w finale, w trzech kategoriach wiekowych, zmierzy się 67 uczestników, wytypowanych przez jury.


W składzie tegorocznej komisji jurorskiej zasiedli: Natalia Kukulska, Robert Janowski, Michał Szpak oraz Zbigniew Jakubek.

 

„Piosenka w Meloniku” to jedyny w Polsce przegląd piosenek aktorskich, filmowych i musicalowych. Reprezentanci „Domu Chemika” mają w tym konkursie bogatą tradycję. W 2015 i 2017 roku Grad Prix zdobyła Aleksandra Łodzińska. Nagrody wyśpiewały również Monika Malczak i Justyna Grzelak. Monika i Ola są dziś studentkami wydziałów Jazzu na Akademiach Muzycznych w Katowicach i Gdańsku. Wszystkie dziewczyny szkoliły się, tak jak teraz Kuba, pod opieką instruktora wokalnego Zbigniewa Jonaka.

 

Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu i będziemy mocno trzymać kciuki za finał!


Fot. Bogdan Myśliwiec


Poniżej przypominamy znakomity występ Jakuba podczas zeszłorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Wygraj Sukces", w którym Kuba wywalczył I miejsce. Występ od 32:50.


© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"