Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Retransmisja spektaklu "Dziób w dziób" Teatru SPUT²

Archiwum wiadomości

23.03.2020

Retransmisja spektaklu "Dziób w dziób" Teatru SPUT²

Retransmisja spektaklu "Dziób w dziób" Teatru SPUT²
 

Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Dzień Teatru. W obchody tego wielkiego święta kulturalnego włącza się POK „Dom Chemika” oraz Teatr SPUT², który przygotował dla Was retransmisję spektaklu „Dziób w dziób”.


Przedstawienie, którego premiera odbyła się 18 maja 2018 roku, oparte jest na sztuce Maliny Prześlugi pod tym samym tytułem.

 

Spektakl w wykonaniu Teatru SPUT² opowiada o przygodach małego wróbla Przemka, który dzięki swojej odwadze i honorowej postawie zyskuje sobie uznanie walecznych gołębi. Opowieść rozgrywa się na jednym z miejskich blokowisk, gdzie trwa konflikt pomiędzy zaślepioną pragnieniem władzy subkulturą gołębi, kotem który jest odwiecznym wrogiem ptaków oraz niepozornym wróblem poszukującym swojego miejsca we wspólnocie.


Na retransmisję zapraszamy 27 marca br. o godz. 16:00 na facebookowy profil Teatru SPUT².Międzynarodowy Dzień Teatru to święto ustanowione dla upamiętnienia inauguracji Teatru Narodów w Paryżu – festiwalu, na którym spotkały się teatry z obu stron „żelaznej kurtyny”. W tym roku będzie to już 59. rocznica wydarzenia.


Miłego odbioru!

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"