Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Spektakle na Międzynarodowy Dzień Teatru

Archiwum wiadomości

25.03.2020

Spektakle na Międzynarodowy Dzień Teatru

Spektakle na Międzynarodowy Dzień Teatru
 

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru mamy dla Was jeszcze dwa archiwalne spektakle, do oglądania których serdecznie zapraszamy.


Rechotka i Zielona Łapka – to dwie żabki, którym bardzo znudził się kolor zielony . Dlatego postanowiły urządzić bal dla wszystkich, którzy posiadają coś czerwonego. Same nawet przywdziały czerwone ubranka. I może wszystko byłoby dobrze, gdyby... nie zjawił się pewien tajemniczy gość…

 

 „O zielonych żabkach w czerwonych czapkach” to kolejna z naszych propozycji transmisji teatralnych jakie możecie znaleźć on-line na kanale YouTube. Premiera przedstawienia w wykonaniu pracowników POK „Dom Chemika” odbyła się 6 grudnia 2016 roku. Scenariusz spektaklu został oparty na bajce Heleny Bechlerowej.

 

Zapraszamy 28 marca w godz. 16:00 – 19:00 na kanał YouTube POK „Dom Chemika”.


Kolejną transmisją będzie przedstawienie w konwencji żartu scenicznego - "Zabawa w śpiącą królewnę", w wykonaniu Teatru Lalek „Muchomor”. Premiera odbyła się 7 grudnia 2013 roku, a scenariusz powstał według tekstu Zofii Wójcik.


„Za siedmioma górami, za siedmioma lasami…" - tak zaczyna się każda bajka. I ta też. I jest królewna, królewicz i wróżki. Wszystko jest tak jak być powinno, z tym wyjątkiem, że aktorów tu występujących "normalne" bajki nie bawią.

 

Zabawa jest wtedy, gdy robi się coś po swojemu w myśl zasady "aktorem może być każdy". Oczywiście efekt jest fatalny - wszyscy na scenie się kłócą, narrator nie zna tekstu, królowa się obraża, królewna ryczy, król wrzuciłby wszystkich do lochu, wróżki myślą, że są motylami, rycerze śpiewają, jakby urwali się z choinki albo innej bajki, królewicz najadł się szaleju, a o żabie lepiej nie mówić. Tylko niania jest normalna, z wyjątkiem kiedy tańczy disco polo.

 

 

I zapewniamy, że wszelkie podobieństwo do ludzi i zwierząt nie jest przypadkowe, dlatego nadużycie humoru należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą, gdyż grozi to życiu i zdrowiu.

 

Na pokaz spektaklu „Zabawa w śpiącą Królewnę” zapraszamy 29 marca, również na kanał YouTube naszego Ośrodka, w godz. 16:00 – 19:00.

Miłego odbioru!


© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"