Bluesowy Rejs nad Wisłę - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Bluesowy Rejs nad Wisłę

Bluesowy Rejs nad Wisłę


Po raz trzynasty zachęcamy wszystkich pasjonatów bluesowych brzmień do udziału w letnich warsztatach bluesowych. Tegoroczna edycja Puławskiego Lata Bluesowego będzie wyjątkowa! Tym razem chcemy ugościć Was w wyjątkowym miejscu – puławskiej Marinie. Zapraszamy na Bluesowy rejs nad Wisłę!

Pięciodniowe spotkania to propozycja kierowana do wszystkich chętnych wokalistów i instrumentalistów, zainteresowanych doskonaleniem swoich umiejętności muzycznych.

 

Udział w warsztatach należy zgłosić poprzez formularz rejestracyjny dostępny pod adresem: www.domchemika.pl/formularz_blues/index.php

 

Potwierdzeniem zgłoszenia jest dokonanie wpłaty:

 

w klasach instrumentalnych i wokalnych - 370 zł (pakiet warsztaty + koncerty)

w klasie fotograficzno-reporterskiej - 200 zł (pakiet warsztaty + koncerty)

opłata za nocleg i pełne wyżywienie przez 5 dni (nocleg w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii, wyżywienie w Restauracji Rejs) - 450 zł

 

Należność prosimy wpłacać na konto:

 

Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”

Numer konta bankowego: 59 1560 0013 2367 1256 5276 0001 (Getin Bank)

(w tytule Warsztaty bluesowe, imię i nazwisko uczestnika oraz klasa)

 

Nasze warsztaty prowadzą profesjonalni muzycy i instruktorzy gry:


• Marcin Wawrzynowicz - klasa wokalna
• Jacek Jaguś - klasa gitary elektrycznej
• Bartosz Łęczycki - klasa harmonijki
• Andrzej Stagraczyński - klasa gitary basowej
• Bartosz Mr. Shuffle Niebielecki - klasa perkusji
• Rafał Karasiewicz - klasa instrumentów klawiszowych
• Daniel Mróz - klasa fotograficzno-reporterska

Liczba miejsc w klasach jest ograniczona. O przyjęciu do klasy decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

Wszelkie pytania można kierować poprzez adres e-mailowy blues@domchemika.pl oraz telefonicznie 81 887 96 01 – Katarzyna Nowak.

Czekamy na Was! Pokażcie, że w sercu gra wam blues!


 


Informacje i program
Informacje i program
Lista standardów
Lista standardów
Regulamin
Regulamin
Oświadczenie
Oświadczenie

Kadra

 
     

Za realizację zajęć warsztatowych, odpowiedzialna będzie profesjonalna kadra wykładowców:

 

- Marcin Wawrzynowicz (klasa wokalna) – wokalista, kompozytor, pedagog, absolwent wokalistyki Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Finalista wielu konkursów i laureat kilku nagród indywidualnych. Na swym koncie ma dwa autorskie albumy CD („Missa Pacis” 2009 i „Camamey „2012). Od roku 2010 jest pracownikiem dydaktyczno-naukowym. W 2017 r. uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych, w dyscyplinie wokalistyka. Prowadzi klasę śpiewu w Katowickiej Akademii Muzycznej oraz w Instytucie Jazzu PWSZ w Nysie.

 

- Bartosz Łęczycki (klasa harmonijki) - uznany za najlepszego harmonijkarza w Polsce w roku 2005, 2006, 2007, 2009, 2017 (wg czytelników kwartalnika "Twój Blues"). Otrzymał 2 platynowe płyty za albumy "Koledzy" (2007) oraz "Męska Muzyka" (2008). Wszechstronny muzyk sesyjny (swobodnie czuje się w każdym gatunku muzyki), biegle posługuje się techniką overbending, która pozwala grać w każdej tonacji na 10cio kanałowej harmonijce diatonicznej. Najbardziej ceniony pedagog i aktywny popularyzator harmonijki (prowadzi ok. 30 warsztatów rocznie w Polsce i w Europie).

 

- Jacek Jaguś (klasa gitary elektrycznej) - kilkakrotnie wybierany jednym z najlepszych polskich gitarzystów bluesowych. Ma na koncie występy na wszystkich znaczących festiwalach bluesowych w Polsce oraz współpracę z uznanymi muzykami, takimi jak Leszek Cichoński czy chicagowski gitarzysta Phil Guy. Od kilku lat prowadzi działalność dydaktyczną prowadząc warsztaty gitarowe oraz wykłady o tematyce muzycznej (projekt Akademia Bluesa, Blues nad Bobrem, Letnie Warsztaty Bluesowe w Bolesławcu).

 

- Bartosz Mr. Shuffle Niebielecki - (klasa perkusji) - perkusista, producent, współzałożyciel zespołu "HooDoo". Swój pierwszy koncert zagrał w wieku 12 lat! Nagrodzony złotą płytą za album "HooDoo Band", którego był producentem. Trzykrotnie nominowany do nagrody Fryderyka, w tym jeden Fryderyk za album Carlos Johnson & Joint Venture Live in Poland. Prowadzi warsztaty perkusyjne. Współpracował między innymi z Alicją Janosz, Carlosem Johnsonem, Wojtkiem Karolakiem, Leszkiem Cichońskim, Anthymosem, LUCem. Zastąpi wcześniej zapowiadanego Łukasza Sobolaka.

 

- Andrzej Stagraczyński (klasa gitary basowej) - od wielu lat związany z wrocławskim środowiskiem muzycznym. Koncertował z wieloma muzykami i zespołami w kraju i za granicą. Od wielu lat prowadzi warsztaty nauki gry na gitarze basowej m.in. w Puławach, Krakowie, Gostyniu.

 

- Rafał Karasiewicz (klasa piano) - muzyk, wykładowca we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz we Wrocławski Studiu Musicalowym. Współpracuje z Krzysztofem Kiliańskim, Krzesimirem Dębskim, Krzysztofem Herdzinem i Leszkiem Możdżerem, a także z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu i Orkiestrą Tomasza Szymusia.

 

- Daniel Mróz (klasa fotograficzno-reporterska) - instruktor fotografii w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach, wykładowca w Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym (Podyplomowe Studia Fotografii), fotoreporter Polskiego Radia Lublin (w latach 2007-2010). Fotoreporter magazynu "Lajf". Organizator corocznych 24-godzinnych Maratonów Fotograficznych.

Koncerty


13 sierpnia zapraszamy na koncert otwarcia tegorocznej edycji Puławskiego Lata Bluesowego. Nasz muzyczny rejs rozpocznie zespół Blues Junkers, który w 2018 roku został wybrany przez kwartalnik „Twój Blues” Najlepszym Polskim Zespołem Bluesowym.

 

W skład grupy wchodzą: Natalia Abłamowicz – wokal, Dominik Abłamowicz – piano, harmonijka, Maciek Sych – gitara, Krzysztof Mika – perkusja. Blues Junkers to kwartet z Warszawy, grający połączenie bluesa, rhytm’n’bluesa, boogie woogie i soulu. Zespół wyróżnia brak gitary basowej i mały zestaw perkusyjny. Ma to na celu uzyskanie prostego, old-schoolowego brzmienia. Gitarowe riffy bezpośrednio nawiązują do takich mistrzów jak Freddie King, B.B King czy Robert Cray.

 

Charakterystyczny wokal Natalii Abłamowicz swoją barwą i frazowaniem przywodzi na myśl stylistykę takich wokalistek jak Katie Webster, Etta James, czy Ruth Brown. Grupa występowała na scenach międzynarodowych festiwali bluesowych: Rawa Blues, Jesień z Bluesem, Suwałki Blues Festiwal, Blues Express, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Polish Boogie Festival i Jimiway Blues Festival, Eutin Blues Baltica (Niemcy), Blues Aperitif (Czechy).

 

Z zespołem Blues Junkers spotykamy się we wtorek, 13 sierpnia o godz. 20:00 w Pubie Rejs.


Bilety w przedsprzedaży w cenie 30 zł, w dniu koncertu 35 zł, do nabycia w kasie POK „Dom Chemika”, tel.: (81) 886 20 24 i na godzinę przed wydarzeniem w Klubie Rejs.Podczas Bluesowego Rejsu nad Wisłę na miłośników muzyki bluesowej będzie czekał wyjątkowo interesujący projekt akustyczny. 16 sierpnia, wystąpi grupa Marcin&Karol (ft. Karolina Jastrzębska). Duet wykonuje muzykę akustyczną będącą mieszanką bluesa i ballady poetyckiej.

 

Członkowie zespołu od lat biorą aktywny udział w puławskich warsztatach bluesowych, gdzie doskonalą swoje umiejętności. Zespół tworzą wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów Marcin Kruk oraz harmonijkarz i autor tekstów Karol Zieliński, kilkukrotny laureat ogólnopolskich i wojewódzkich konkursów harmonijkowych. Wynikiem współpracy muzyków jest album ”Pieśń nadziei", na który składają się utwory z repertuaru duetu Marcin&Karol W nagraniach wzięła udział także Karolina Jastrzębska, która współpracuje z zespołem. Karolina jest cenioną wokalistką i znaną osobowością polskiej sceny country, jest też laureatką prestiżowego plebiscytu „Dyliżanse” w kategorii wokalistka roku. Gra także na mandolinie. Do największych sukcesów grupy należą: wyróżnienie na Festiwalu Bluesowo-Rockowym ”Wielki Ogień" (2016 r.), wzięli także udział w finałach Kraśnik Blues Meeting w (2016 r.), oraz Galicja Blues Festiwal (2016 r.).

 

Koncert grupy Marcin&Karol (ft. Karolina Jastrzębska) odbędzie się w sobotę 16 sierpnia o godz. 20:00 w Pubie Rejs. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie POK „Dom Chemika”, tel.: (81) 886 20 24 i na godzinę przed wydarzeniem w Klubie Rejs.


© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"