Ogólnopolski Festiwal Kolęd - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Ogólnopolski Festiwal Kolęd

Ogólnopolski Festiwal Kolęd


XXIII Festiwal Kolęd Puławy 2018 to wydarzenie, które łączy piękną, polską tradycję śpiewania kolęd z zachwycającym poziomem muzycznych prezentacji. Kolędowanie to wspomnienie radosnej nowiny Bożego Narodzenia i napełnianie się miłością, która daje nam siłę, wiarę i poczucie nadziei. Mam przyjemność zaprosić przedstawicieli Waszej parafii, szkoły, placówki do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Tegoroczna edycja, ze względu na modernizację Ośrodka będzie prowadzona w nowych warunkach, poza naszą placówką. Prezentacje konkursowe i Koncert Laureatów odbędą się w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach. Żywię nadzieję, że nowe miejsce podtrzyma wspaniałą festiwalową atmosferę. Niech tegoroczny Festiwal będzie czasem życiowej radości, religijnej refleksji i niepowtarzalnych wrażeń artystycznych.


 

                                                                                          Dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury

                                                                                                          „Dom Chemika”

                                                                                                      Zbigniew Śliwiński

 

 

Do udziału w Festiwalu zapraszamy kolędników w każdym wieku. Swoje zdolności i umiejętności muzyczno-wokalne uczestnicy mogą zaprezentować w występach indywidualnych, zespołowych, jak również rodzinnych. Podczas przesłuchań wykonawcy powinni zaprezentować dwa utwory, w tym jedkolędę tradycyjną z wykazu zamieszczonego w regulaminie.


 

Zgłoszenia do 3 stycznia 2018 r. należy składać wyłącznie za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępny TUTAJ.

 

Występy konkursowe odbywać się będą w terminach:

  • 11-12 stycznia 2018 r. (przesłuchania dla kategorii wiekowych: dzieci przedszkolne, oddziały zerowe i dzieci szkół podstawowych klas 1-3)

  • 15-17 stycznia 2018 r. (przesłuchania dla pozostałych kategorii wiekowych).

Przesłuchania będą odbywać się w wymienionych dniach w dwóch blokach konkursowych (od godz. 09.00 I blok i od godz. 15.00 II blok).

  • W trosce o wysoki poziom artystyczny festiwalu prosimy o przeprowadzenie w każdej jednostce wewnętrznych eliminacji. Do udziału w festiwalu można zgłosić max. 3 solistów z jednej placówki.


W związku trwającą modernizacją POK „Dom Chemika” prezentacje konkursowe odbędą się w sali teatralnej w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach, ul. Kowalskiego 1.

 

Szczegółowe informacje odnośnie Festiwalu znajdują się w załączonym REGULAMINIE.

 

BOŻONARODZENIOWE SZOPKI PRZESTRZENNE

 

 

W związku z Festiwalem Kolęd organizujemy również konkurs na wykonanie przestrzennej Szopki Bożonarodzeniowej. Szopka może być wykonana dowolną techniką indywidualnie lub zespołowo przez dzieci, młodzież, dorosłych oraz w kategorii rodzinnej. Jej wymiary nie mogą przekraczać 1 m wysokości i 1 m szerokości. Wykonane prace wraz z kartą zgłoszenia należy dostarczać w dniach 15-16.01.2018 r. w godz. 9.00-17.00 do Puławskiej Galerii Sztuki w POK "Dom Chemika".


Regulamin - Festiwal Kolęd 2018
Regulamin - Festiwal Kolęd 2018
Karta zgłoszenia - Bożonarodzeniowe Szopki Przestrzenne
Karta zgłoszenia - Bożonarodzeniowe Szopki Przestrzenne
Protokół
Protokół
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"