Ogólnopolski Festiwal Kolęd - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Ogólnopolski Festiwal Kolęd

Ogólnopolski Festiwal Kolęd


Po raz kolejny mam ogromną przyjemność zaprosić przedstawicieli Waszej parafii, szkoły, placówki do udziału w XXIV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd. To wyjątkowe wydarzenie łączy w sobie piękną, polską tradycję śpiewania kolęd z zachwycającym poziomem muzycznych prezentacji. Kolędowanie to wspomnienie radosnej nowiny Bożego Narodzenia i napełnianie się miłością, która daje nam siłę, wiarę i poczucie nadziei. Niech tegoroczny Festiwal będzie czasem życiowej radości, religijnej refleksji i niepowtarzalnych wrażeń artystycznych.

                                                          Dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”

                                                                                                               Zbigniew Śliwiński

 

Zbliża się wyjątkowy i magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia, a wraz z nim okres kolędowania, inspirujący i zachęcający do udziału w magicznym i niepowtarzalnym konkursie, podczas którego prezentowane są najpopularniejsze kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Przed nami XXIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd Puławy 2019.

 

Do udziału w Festiwalu zapraszamy uczestników w każdym wieku. Swoje zdolności i umiejętności muzyczno-wokalne można prezentować w występach indywidualnych, zespołowych oraz rodzinnych.

 

Zgłoszenia przyjmujemy do 9 stycznia 2019 r. wyłącznie za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, dostępnego pod adresem: http://www.domchemika.pl/formularz_koledy/index.php

 

W trosce o wysoki poziom artystyczny festiwalu prosimy o przeprowadzenie w każdej placówce wewnętrznych eliminacji, z każdej instytucji od jednego instruktora można zgłosić maksymalnie 3 solistów.

 

 

Występy konkursowe potrwają 5 dni. Pierwsze prezentacje rozpoczynamy w czwartek i piątek, 17 i 18 stycznia, a następnie po weekendowej przerwie, od 21 do 23 stycznia. Przesłuchania będą odbywały się w dwóch blokach: od godz. 09:00 (I blok) oraz od godz. 15.00 (II blok).

 

W związku trwającą modernizacją POK „Dom Chemika” prezentacje konkursowe XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd Puławy 2019 odbędą się w sali teatralnej w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach, ul. Kowalskiego 1.

 

BOŻONARODZENIOWE SZOPKI PRZESTRZENNE


Zachęcamy również do udziału w konkursie na wykonanie przestrzennej Szopki Bożonarodzeniowej. Szopka może być wykonana dowolną techniką indywidualnie lub zespołowo przez dzieci, młodzież, dorosłych oraz w kategorii rodzinnej. Wykonane prace wraz z kartą zgłoszenia należy dostarczać w dniu 22 stycznia 2019 r. w godz. 08.00-16.00 do Galerii ANEKS w POK "Dom Chemika".

 

 

Szczegółowe informacje odnośnie Festiwalu oraz konkursu na szopkę znajdują się w załączonych regulaminach. Prosimy o dokładne zapoznanie się z nowymi zapisami w regulaminie.XXIV Ogólnopolski Festiwal Kolęd Puławy 2019 – Regulamin
XXIV Ogólnopolski Festiwal Kolęd Puławy 2019 – Regulamin
Konkurs na Bożonarodzeniowe Szopki Przestrzenne - Regulamin i karta zgłoszenia
Konkurs na Bożonarodzeniowe Szopki Przestrzenne - Regulamin i karta zgłoszenia
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"