Książka Mój Przyjaciel - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Książka Mój Przyjaciel

Książka Mój Przyjaciel

Festiwal Książki Dziecięcej "Książka Mój Przyjaciel"

 
„Książka mój przyjaciel” to Festiwal Książki Dziecięcej poprzedzony ciekawymi warsztatami edukacyjnymi, zachęcającymi najmłodszego czytelnika do udziału w wydarzeniach literackich i sięganiu po literaturę dziecięcą. Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat oraz do ich rodziców i nauczycieli z terenu Puław i okolic. Pokażemy, że książki może czytać każdy, wszędzie i o każdej porze.
 
Projekt "Książka mój przyjaciel" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wernisaż wystawy pani Joanny Casselius oraz spotkanie z autorką - 28 listopada 2018

 
Wernisaż prac Joanny Casselius – autorki ilustracji do kilkunastu książek dla najmłodszych, m.in. do zbiorów wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, a także do wielu bajek.
 

Pani Joanna Casselius ukończyła studia w zakresie malarstwa i grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1960 r. otrzymała dyplom w pracowni prof. T. Kulisiewicza na Wydziale Grafiki. Uprawia malarstwo, grafikę oraz ilustrację książkową.

 

Bierze udział w wielu wystawach w kraju i zagranicą m.in. w Kassel, Dusseldorfie, Lipsku, Hamburgu (Niemcy), Kioto, Kobe, (Japonia), Hadze, Rotterdamie (Holandia) Kalundborgu (Dania).Jest autorką kilkunastu wystaw indywidualnych, a także członkiem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.

 

Prace artystki znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego i Muzeum Ziemi PAN w Warszawie, Muzeum im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy 

 

 

Warsztaty literackie i spotkanie z autorką Elizą Rozdobą - 29 listopada 2018

 
Celem spotkania jest zapoznanie uczniów z bajkami pisanymi wierszem, pomagającymi ćwiczyć ortografię, a także język i prawidłową wymowę. Spotkanie połączone z animacjami dedykowane jest dzieciom, nauczycielom oraz grupom szkolnym i przedszkolnym. Zajęcia będą prowadzone przez Panią Małgorzatę Klinkosch, a gościem warsztatów będzie autorka wierszy Pani Eliza Rozdoba.
 
 
 
 

29 listopada (Puławska Galeria Sztuki)

godz. 10.00 – 11.00 - spotkanie z panią Elizą Rozdobą

godz. 12.00 – 13.00 - bajkowe spotkanie przy wystawie

godz. 15.00 – 16.00 - spotkanie z panią Elizą Rozdobą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Żyrzynie, ul. 100-lecia 29

Bajkowe spotkanie z panią Elizą Rozdobą oraz panią Joanną Casselius, warsztaty z kinestetycznej analizy tekstu poetyckiego - 30 listopada 2018

 
Warsztaty z kinestetyki, prowadzone przez instruktorkę Annę Filipiak-Matras, w twórczy sposób rozwijają kreatywność najmłodszych. Podczas zajęć dzieci zapoznają się z wybranymi tekstami poetyckimi, interpretują je poprzez ruch i zabawę, rozwijając swoje zdolności manualne i artystyczne.
 
 
 
 

30 listopada (Puławska Galeria Sztuki)

godz. 09.00 - 10.00 - spotkanie z panią Elizą Rozdobą (Puławska Galeria Sztuki)

godz. 12.00 - 13.00 - bajkowe spotkanie przy wystawie z panią Joanny Casselius (Puławska Galeria Sztuki)

godz. 15.00 - 17.00 - warsztaty z kinestetyki, prowadzone przez instruktorkę Annę Filipiak-Matras w Gminnej Bibliotece Publicznej w Żyrzynie, ul. 100-lecia 29

Finał Festiwalu Książki Dziecięcej „Książka Mój Przyjaciel” - 1 grudnia 2018

 

Warsztaty Ekslibrisu

 

Zajęcia zapoznają uczestników z historią ekslibrisu oraz warsztaty wykonania ekslibrisu techniką linorytu. Uczestnicy będą mogli zaprojektować własne projekty na papierze, a także odbić własny ekslibris za pomocą matrycy. Zajęcia poprowadzi Pani Katarzyna Juras.

 

Na warsztaty w ramach Festiwalu „Książka Mój Przyjaciel” zapraszamy 1 grudnia o godz. 11:00 do POK „Dom Chemika”, sala nr 12. Liczba miejsc ograniczona, prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr tel. 81 887 96 01 lub mailowo: renata.szczypa@domchemika.pl

 

1 grudnia (Galeria Zielona)

godz. 11.00 – 14.00 - warsztaty ekslibrisu, prow. Katarzyna Juras (sala 12 - zapisy, POK "Dom Chemika")

godz. 10.00 – 18.00 - kiermasz książki dziecięcej

godz. 11.00 – 17.00 - kącik czytelniczy

                                  flash mob

                                  warsztaty literackie

godz. 15.00 – 15.30 - "M jak Mikołaj" - spektakl dla dzieci

 

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"