Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta

Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta


Informujemy, że od dnia 1 września 2017 r. Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta znajduje się w strukturach organizacyjnych Muzeum Czartoryskich w Puławach, a swoją siedzibę ma w Domku Aleksandryjskim w Parku Czartoryskich.


Podstawowym zadaniem Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta jest gromadzenie i udostępnianie informacji oraz materiałów źródłowych związanych z przeszłością Puław. Nadrzędnym celem Pracowni jest popularyzacja przeszłości miasta poprzez działalność wystawienniczą, wykłady historyczne, współorganizację świąt patriotycznych, działalność naukowo-wydawniczą oraz warsztaty historyczne. Z Pracowni korzysta młodzież, pracownicy naukowi oraz miłośnicy historii miasta i osoby chcące poszerzyć swoją wiedzę o informacje związane z historią Puław. Pracownia jest ogólnodostępna. Korzystanie ze zbiorów jest bezpłatne i odbywa się na miejscu. Pracownię prowadzi Zbigniew Kiełb.

REGULAMIN udostępniania zasobów archiwalnych

Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta, fot. archiwum POK "Dom Chemika" Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta, fot. archiwum POK "Dom Chemika" Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta, fot. archiwum POK "Dom Chemika" Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta, fot. archiwum POK "Dom Chemika"

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek 10:00 – 18.00
  • wtorek - piątek 9:00 – 17.00

 

Kontakt:

Zbigniew Kiełb
sala nr 16

e-mail: historia@domchemika.pl

tel. tel. 81 887 96 01-04 wew. 203

 

Zapraszamy na stronę internetową Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta http://archiwum.pulawy.pl/

 

Zachęcamy również do śledzenia informacji na portalach społecznościowych.


FacebookPinterestTwitter

Warsztaty historyczne:

Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta prowadzi warsztaty historyczne. Odbywają się one w sali nr 16 w poniedziałki w godzinach od 15.30 do 17.00. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, nie ma wcześniejszych zapisów.


Warsztaty odbywają się we wszystkie miesiące za wyjątkiem okresu od czerwca do września. Prowadzi je Zbigniew Kiełb.

 

Warsztaty historyczne prowadzone przez Pracownię zostały zapoczątkowane w 2010 r. Uczęszczają na nie osoby interesujące się historią Puław. Założeniem tych warsztatów jest współpraca z miłośnikami regionalnej przeszłości. Jej celem jest identyfikacja nierozpoznanych zdjęć z lat 1945-1989, zbieranie relacji o zachodzących przemianach urbanistycznych, jak i szczególnych wydarzeniach z przeszłości Puław oraz pozyskiwanie nowych materiałów historycznych dotyczących dziejów miasta.

 

strona internetowa

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"