Program - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Program » Kabaret CIACH

Program

miejsce:
godz. 18.00, sala widowiskowa
wstęp:
35 zł (parter), 25 zł (balkon)

Kabaret CIACH

Ciach to jeden z filarów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Kabaret młody duchem i bogaty doświadczeniem. Młodość, objawia się w stałej twórczej aktywności, która mniej więcej raz na rok owocuje premierowym programem. Ciach łączy dobry poziom literacki z humorystycznym przeglądem obyczajów i przywar Polaków, ponadto w spektakle wplata elementy improwizacji, dzięki czemu każdy kolejny występ jest inny i niepowtarzalny. Wszystko pokazuje w klimacie humoru sytuacyjnego lub absurdalnego, w myśl Gogolowskiej zasady: Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie!

Ciach bardzo lubi oklaski, natomiast nie lubi często pojawiającego się pytania – "skąd czerpiecie pomysły?". Inspiracji do kolejnych programów dostarcza wnikliwa obserwacja rzeczywistości, a czasami nawet korespondencja od widzów, tak jak było to w przypadku programu "Listy od widzów". Jego fragmenty zaprezentował min. na antenie TVP 2 w Kabaretowym Klubie Dwójki, którego gościem specjalnym był kultowy satyryk i komediopisarz Stanisław Tym. Kolejnym programem jest "Oddział Śmiechoterapii", a jakie będą następne najlepiej przekonać się oglądając kabaret na żywo. Z żadnego festiwalu kabaretowego, w którym brał udział, nie wrócił bez nagrody - od wyróżnień po Grand Prix.

Ciach jest stałym uczestnikiem telewizyjnych realizacji kabaretowych. Wśród licznych programów, w których pojawia się ostatnio, warto wyróżnić udział w nawiązującej do kultowego filmu „Rejs” Listopadowej Nocy Kabaretowej 2011, Kabaretonie na Opolskim Festiwalu Piosenki w 2011, Kabaretobraniu 2012 oraz 18. Festiwalu Kabaretu Koszalin 2012. Od roku 2009 Kabaret Ciach, jest gospodarzem dorocznego Kabaretobrania, czyli Zielonogórskiej Nocy Kabaretowej.Daty związane z tym wydarzeniem:

10 Maja 2013 | godz. 18.00, sala widowiskowa Kabaret CIACH
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"