Program - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Program » 46. Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy

Program

46. Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” w Puławach oraz Fundacja Nieprzetartego Szlaku zapraszają pasjonatów sztuki lalkarskiej, instruktorów i aktorów zespołów teatru lalki na 46. Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy, które odbędą się w roku bieżącym w dniach 22-25 maja.

 

Intencją organizatorów oraz twórców OPSL było i jest, aby Spotkania nie były organizowane w systemie eliminacji konkursowych. Konsekwentnie więc – nie funkcjonuje tu jury, ale Rada Konsultantów, która nie określa miejsca zajętego przez zespół, ale analizując kolejne spektakle, zwraca uwagę w dyskusji na problemy ogólne, wyróżnia zespoły akcentując walory przedstawień i osiągnięcia społeczno-wychowawcze instruktorów w pracy z młodymi artystami.

 

Ogólnopolskie ,,Święto Teatru Lalki” w Puławach, to spotkanie młodych aktorów, ich instruktorów z tradycją OPSL, z wybitnymi specjalistami i postaciami – legendami tej dziedziny sztuki w Polsce, spotkanie pokoleń, spotkanie z niepowtarzalną atmosferą wydarzenia realizowanego w historycznie i współcześnie pięknym Mieście.

 

Regulamin Spotkań wraz z kratą zgłoszenia można pobrać ze strony Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie – głównego organizatora. Puławski Ośrodek Kultury rozpisał dwa konkursy związane z tą imprezą: Konkurs na lalkę teatralną oraz konkurs na plakat. Karty zgłoszenia na wspomniane konkursy można odnaleźć w zakładce Festiwale, konkursy, przeglądy

Daty związane z tym wydarzeniem:

22 Maja 2014 46. Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy
23 Maja 2014 46. Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy
24 Maja 2014 46. Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy
25 Maja 2014 46. Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"