Program - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Program » Wernisaż wystawy Henryka Widelskiego pt. "Triduum"

Program

miejsce:
Galeria Aneks, godz. 18:00
wstęp:
wstęp wolny

Wernisaż wystawy Henryka Widelskiego pt. "Triduum"


Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Henryka Wielskiego pt. „Triduum”, który odbędzie się 09 marca 2018 r. o godz. 18:00 w Galerii Aneks. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 – 16:00 do 06 kwietnia 2018 r. Wstęp wolny.


Henryk Widelski - urodził się w 1959 roku w Bełżycach, gdzie mieszka i realizuje swoje twórcze działania. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Obecnie studiuje malarstwo na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, pod kierunkiem prof. Tomasza Zawadzkiego.
Od 1983 r. zajmuje się konserwacją i renowacją dzieł sztuki. Wykonywał prace w ponad 30 obiektach sakralnych np. w Bazylice Mniejszej w Parczewie i w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Latyczowie na Ukrainie.
Od 2010 r. pracuje w Liceum Plastycznym im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie jako nauczyciel przedmiotu „Meblarstwo artystyczne”. W 2009 roku otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Jest także dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Henryk Widelski realizuje różne projekty artystyczne w obszarze wielu technik malarskich. Maluje sceny rodzajowe, portrety, pejzaże, kompozycje martwej natury, pisze ikony. Inspiruje się literaturą, poezją, pisze własne wiersze. W swoich pracach skupia się na człowieku, na głębi jego duchowości w odniesieniu do relacji z Bogiem, na poszukiwaniu istoty człowieczeństwa. Zajmuje się zależnością życia ludzkiego od Bożej Opatrzności. Mówi o nieustannym Jej poszukiwaniu we własnym życiu, jak i w drugim człowieku.

 

 

Prace artysty znajdują się w wielu kolekcjach sztuki religijnej w kraju i za granicą.
Artysta brał udział w około 20 wystawach indywidualnych i zbiorowych (m.in. w Muzeum Narodowym w Krakowie).

Daty związane z tym wydarzeniem:

9 Marca 2018 | Galeria Aneks, godz. 18:00 Wystawa Henryka Widelskiego - rozpoczęcie
6 Kwietnia 2018 | Galeria Aneks, godz. 16:00 Wystawa Henryka Widelskiego - zakończenie
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"