Program - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Program » Premiery Teatrów "Figielek" i "Agrafka"

Program

miejsce:
Puławska Galeria Sztuki, godz. 17:00
wstęp:
zaproszenia i wejściówki

Premiery Teatrów "Figielek" i "Agrafka"


Pierwszego czerwca zachęcamy wszystkie dzieci oraz ich rodziców do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Dziecka. Oto co dla najmłodszych przygotowały dwa zespoły teatralne działające pod po kierunkiem instruktorki Anny Filipiak.

 

Urodziny Skrzata Borówki”

 

Bajka teatralno-muzyczna pt. „Urodziny Skrzata Borówki” opiera się na autorskim scenariuszu opracowanym przez instruktora z Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” - Annę Filipiak. W przedstawieniu biorą udział dzieci w wieku 6 i 7 lat. Mali aktorzy z Dziecięcego Teatrzyku „Figielek”, wcielają się w rolę leśnych skrzatów, które zamieszkują na pięknej, leśnej polanie, gdzie przeżywają niezliczone przygody.

 

Bajka opowiada o jednym dniu z życia fantastycznych mieszkańców lasu. Tego dnia skrzaty zapominają o urodzinach swojego najstarszego przyjaciela - Borówki. Z pomocą przychodzi jednak mądre słoneczko, które służy skrzatom dobrymi radami. Co tego dnia zrobią skrzaty? Czy Borówka będzie celebrował swoje urodziny? Czy wszyscy zapomnieli o święcie? Jak skończy się ten dzień?Tego wszystkiego dowiecie się podczas premiery.

 

Scenariusz i reżyseria spektaklu: Anna Filipiak

Opracowanie muzyczne: Michał Matras

Scenografia: Andrzej Łukasiewicz

 

Gang Wróżek”, w wykonaniu Teatru „Agrafka” Osiedlowego Domu Kultury „Amik”

 

Przedstawienie jest adaptacją bajki o bardzo nietypowych siostrach-wróżkach, które mieszkają razem i płatają innym figle. Są zabawne, leniwe i czasami miewają zmienne humory. Uwielbiają chrupki i piją gazowane napoje. Chcą pomagać innym, ale ich pomoc, nigdy nie przynosi dobrych efektów. Czy to wróżki, czy jednak małe czarownice? Oceńcie sami.

 

Reżyseria: Anna Filipiak

Opracowanie muzyczne: Michał Matras

Scenografia i kostiumy: Katarzyna Kuta i Beata Biaduń-Sierocka

 

Teatr „Agrafka” funkcjonuje od 4 lat, pomysłodawcą i założycielem jest prowadząca grupę Anna Filipiak. Zajęcia teatralne przeznaczone dla dzieci w wieku 8-12 lat.

 

Na premiery zapraszamy w Dzień Dziecka, 1 czerwca 2018 r. o godz. 17:00 do Puławskiej Galerii Sztuki.

 

Wstęp: wejściówki – do odbioru na portierni POK „Dom Chemika”.

Daty związane z tym wydarzeniem:

1 Czerwca 2018 | Puławska Galeria Sztuki, godz. 17:00 Premiera spektaklu "Gang Wróżek" Teatru Agrafka
1 Czerwca 2018 | Puławska Galeria Sztuki, godz. 17:00 Premiera spektaklu "Urodziny skrzata Borówki" Dziecięcego Teatrzyku "Figielek"
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"