Program - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Program » Wystawa "XV Mała Galeria Małych Artystów"

Program

miejsce:
Sala Pompejańska, Starostwo Powiatowe w Puławach, al. Królewska 19
wstęp:
Wolny

Wystawa "XV Mała Galeria Małych Artystów"

 
"Mała Galeria Małych Artystów" to prezentacja prac plastycznych wykonanych przez wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej im. Marii Konopnickiej w Puławach. Wystawę można będzie podziwiać w dniach 18 czerwca - 2 lipca br. w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach.
 
Pomysł na cykliczne wystawy powstał z potrzeby zaprezentowania, gromadzonych przez lata i chowanych do szuflady, dzieł:


Przez wiele lat prowadziłam koło plastyczne w placówce. Nazbierało się trochę przeróżnych prac, których nie chciałam i po prostu nie mogłam wyrzucić, a jednocześnie zaczynało brakować na nie miejsca w szafie. Szukałam sposobu na pokazanie światu tego ogromnego potencjału twórczego i talentów moich podopiecznych, niezwykłych pomysłów, ekspresji i ponadprzeciętnej wyobraźni. Tak narodził się pomysł stworzenia Małej Galerii Małych Artystów, który udało się urzeczywistnić dzięki Danucie Brajer z Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika - wspomina Urszula Żmudzińska, wychowawca, pomysłodawczyni wystawy.

 

"Mała Galeria Małych Artystów" to nie tylko obrazy, ale zbiór różnorodnych form artystycznego wyrazu. Przez kilkanaście lat na wystawach prezentowane były fotografie, prace przestrzenne, grafiki komputerowe, wyhaftowane rękodzieła, a nawet teksty piosenek i wiersze. Wśród prac niekiedy pojawiają się również dzieła opiekunów.
 

 

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się 18 czerwca o godzinie 14.00 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach (al. Królewska 19).

Daty związane z tym wydarzeniem:

18 Czerwca 2018 | Sala Pompejańska, Starostwo Powiatowe w Puławach, al. Królewska 19, godz. 14.00 Wystawa "XV Mała Galeria Małych Artystów" - wernisaż
02 Lipca 2018 | Sala Pompejańska, Starostwo Powiatowe w Puławach, al. Królewska 19 Wystawa "XV Mała Galeria Małych Artystów" - zakończenie
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"