Program - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Program » III Rajd Rowerowo-Historyczny "Kontrofensywa Rowerowa 2018"

Program

miejsce:
Centrum Informacji Turystycznej, al. Królewska 4, godz. 9:00
wstęp:
wstęp wolny

III Rajd Rowerowo-Historyczny "Kontrofensywa Rowerowa 2018"


Kontrofensywa Rowerowa 2018” to III rajd rowerowo-historyczny, dzięki któremu uczestnicy poznają historię odzyskania niepodległości Polski oraz wspólnie upamiętnią zwycięstwo Wojska Polskiego w Bitwie Warszawskiej 1920 roku i prześledzą kalendarium pobytu Józefa Piłsudskiego na terenie powiatu puławskiego.


Szlak rajdu wiedzie między Wisłą a Wieprzem. Trasa o długości ok. 65 km rozpocznie się w Puławach na Skwerze Niepodległości, skąd rowerzyści udadzą się pod budynek Starostwa Powiatowego, a następnie pod Pałac Czartoryskich. W tych miejscach poznają historię odzyskania niepodległości (Dąb Niepodległości), sylwetkę Władysława Szczypy - komendanta Polskiej Organizacji Wojskowej, który 2 listopada 1918 r. na czele swoich pododdziałów odzyskał niepodległość dla miasta Puławy, a także historię pamiątkowej tablicy związanej z pobytem Józefa Piłsudskiego w Puławach. Dalsza trasa wieść będzie przez Gołąb, Niebrzegów, Bobrowniki, Dęblin, Zajezierze, Wysokie Koło, Bronowice, Górę Puławską, aż do puławskiej Mariny.

W połowie trasy odbędzie się przerwa obiadowa, podczas której zorganizowanie zostanie ognisko. W jej trakcie wnuk Władysława Szczypy podzieli się z uczestnikami rajdu swoim wspomnieniami o dziadku. Po zakończeniu ogniska cykliści udadzą się do Dęblina, gdzie wykonają pamiątkową fotografię pod pomnikiem upamiętniającym wizytę Józefa Piłsudskiego, a następnie odwiedzą Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, gdzie poznają dzieje powstawania polskiego lotnictwa po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku.

Na rajd obowiązują zapisy, które będą prowadzone do 10 sierpnia 2018 r. Do udziału w wydarzeniu można zgłosić się osobiście w Centrum Informacji Turystycznej, pod nr telefonu: 81 458 67 40, lub mailowo: turystyka@domchemika.pl

 

Udział w Kontrofensywie Rowerowej jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

 

Zbiórka uczestników w dniu rajdu (12 sierpnia br.) pod Centrum Informacji Turystycznej (Al. Królewska 4) o godz. 09:00.


Zadanie dofinansowano ze środków Starostwa Powiatowego w Puławach.

 

Zapraszamy!


REGULAMIN
INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH


Daty związane z tym wydarzeniem:

12 Sierpnia 2018 | Centrum Informacji Turystycznej, al. Królewska 4, godz. 9:00 Rajd Rowerowo-Historyczny "Kontrofensywa Rowerowa 2018"
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"