Program - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Program » Puławskie Lato Bluesowe

Program

Puławskie Lato Bluesowe


Dołącz do niezwykłego święta bluesa w Puławach i stań się członkiem elitarnej załogi warsztatowiczów. Pod koniec sierpnia czeka na Ciebie w Puławach wiele atrakcji i niezapomniana atmosfera.


Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Puławskiego Lata Bluesowego, a wraz z nią, odbywające się już po raz dwunasty warsztaty muzyki bluesowej. Pięciodniowe spotkania skierowane są do wszystkich chętnych wokalistów i instrumentalistów zainteresowanych doskonaleniem swoich umiejętności muzycznych oraz miłośników fotografii reporterskiej.

 

Nasze warsztaty prowadzą profesjonalni muzycy i instruktorzy:


Katarzyna Mirowska - klasa wokalna - absolwentka w klasie instrumentalnej i wokalnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia we Wrocławiu, wykładowca we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Oprócz czynnego śpiewania prowadzi działalność pedagogiczną. Jest nauczycielem śpiewu specjalizującym się w metodzie Speech Level Singing S. Riggsa. Zajmuje się wokalnym przygotowaniem aktorów do spektakli. Na stałe związana jest z Teatrem Muzycznym Capitol, współpracowała z wrocławskim Teatrem Współczesnym oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną w Krakowie. Pracuje jako muzyk sesyjny, prowadzi ożywioną działalność w kraju za granicą.

 

dr Marcin Wawrzynowicz - klasa wokalna - wokalista, kompozytor, pedagog, absolwent wokalistyki Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Finalista wielu konkursów i laureat kilku nagród indywidualnych. Na swym koncie ma dwa autorskie albumy CD („Missa Pacis” 2009 i „Camamey „2012). Od roku 2010 jest pracownikiem dydaktyczno-naukowym. W 2017 r. uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych, w dyscyplinie wokalistyka. Prowadzi klasę śpiewu w Katowickiej Akademii Muzycznej oraz w Instytucie Jazzu PWSZ w Nysie.

 

Jacek Jaguś - klasa gitary elektrycznej - kilkakrotnie wybierany jednym z najlepszych polskich gitarzystów bluesowych. Ma na koncie występy na wszystkich znaczących festiwalach bluesowych w Polsce oraz współpracę z uznanymi muzykami, takimi jak Leszek Cichoński czy chicagowski gitarzysta Phil Guy. Od kilku lat prowadzi działalność dydaktyczną prowadząc warsztaty gitarowe oraz wykłady o tematyce muzycznej (projekt Akademia Bluesa, Blues nad Bobrem, Letnie Warsztaty Bluesowe w Bolesławcu).


Bartosz Łęczycki - klasa harmonijki - uznany za najlepszego harmonijkarza w Polsce w roku 2005, 2006, 2007, 2009, 2017 (wg czytelników kwartalnika "Twój Blues"). Otrzymał 2 platynowe płyty za albumy "Koledzy" (2007) oraz "Męska Muzyka" (2008). Wszechstronny muzyk sesyjny (swobodnie czuje się w każdym gatunku muzyki), biegle posługuje się techniką overbending, która pozwala grać w każdej tonacji na 10cio kanałowej harmonijce diatonicznej. Najbardziej ceniony pedagog i aktywny popularyzator harmonijki (prowadzi ok. 30 warsztatów rocznie w Polsce i w Europie).

 

Andrzej Stagraczyński - klasa gitary basowej - od wielu lat związany z wrocławskim środowiskiem muzycznym. Koncertował z wieloma muzykami i zespołami w kraju i za granicą. Od wielu lat prowadzi warsztaty nauki gry na gitarze basowej m.in. w Puławach, Krakowie, Gostyniu.

 

• Łukasz Sobolak - klasa perkusji - brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. w Jazz Goes to Town w Czechach, którego jest laureatem. Muzyka którą wykonuje bazuje głównie na jazzie i trip hopie. Wspaniały muzyk, wykładowca i wychowawca.

 

Rafał Karasiewicz - klasa instrumentów klawiszowych - muzyk, wykładowca we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz we Wrocławski Studiu Musicalowym. Współpracuje z Krzysztofem Kiliańskim, Krzesimirem Dębskim, Krzysztofem Herdzinem i Leszkiem Możdżerem, a także z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu i Orkiestrą Tomasza Szymusia.

 

Daniel Mróz - klasa fotograficzno-reporterska - instruktor fotografii w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach, wykładowca w Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym (Podyplomowe Studia Fotografii), fotoreporter Polskiego Radia Lublin (w latach 2007-2010). Fotoreporter magazynu "Lajf". Organizator corocznych 24-godzinnych Maratonów Fotograficznych.

 

W tym roku, ze względu na modernizację głównej siedziby POK „Dom Chemika”, zajęcia będą odbywały się w bursie Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego, ul. Norwida 8A (warsztaty muzyczne) i Młodzieżowym Domu Kultury (zajęcia w ciemni fotograficznej). Z koncertami i codziennymi jam session gościć będziemy w klubie Peweks Art & Music.

 

Liczba miejsc w klasach jest ograniczona. O przyjęciu do klasy decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

 

Udział w warsztatach należy zgłosić poprzez formularz rejestracyjny, aktywny do 15 sierpnia.


 

Potwierdzeniem zgłoszenia jest dokonanie wpłaty:


• w klasach instrumentalnych i wokalnych - 350 zł (pakiet warsztaty + koncerty)

• w klasie fotograficzno-reporterskiej - 150 zł (pakiet warsztaty + koncerty)

• opłata za nocleg i pełne wyżywienie przez 5 dni (w Bursie RCKU) – 325 zł

 

Wszelkie pytania można kierować poprzez adres e-mailowy blues@domchemika.pl oraz telefonicznie 81 887 96 01 – Katarzyna Nowak.

 

Organizatorzy: Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika", Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Promyk”. Zadanie dofinansowane z budżetu Miasta Puławy.INFORMACJE I PROGRAM
REGULAMIN
OŚWIADCZENIE DLA NIELETNIEGO UCZESTNIKA
LISTA STANDARDÓW BLUESOWYCH

Daty związane z tym wydarzeniem:

21 Sierpnia 2018 XII Letnie Warsztaty Bluesowe
22 Sierpnia 2018 XII Letnie Warsztaty Bluesowe
23 Sierpnia 2018 XII Letnie Warsztaty Bluesowe
24 Sierpnia 2018 XII Letnie Warsztaty Bluesowe
25 Sierpnia 2018 XII Letnie Warsztaty Bluesowe
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"