Program - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Program » Wystawa Filipa Moszanta "Szczeliny codzienności"

Program

miejsce:
Galeria Aneks, godz. 18:00
wstęp:
wstęp wolny

Wystawa Filipa Moszanta "Szczeliny codzienności"


Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Filipa Moszanta pt. „Szczeliny codzienności”, który odbędzie się 7 września br. o godz. 18:00 w Galerii Aneks. Wystawę będzie można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 – 16:00 do 30 września 2018 r. Wstęp wolny.

 

Filip Moszant (ur. w Avignon 15.04.1987 r.). Od dzieciństwa interesuje mnie relacja między tym, co widzę, a tym co umyka moim zmysłom. Gdy byłem mały, często zadawałem sobie pytanie: „Czy można widzieć to, czego się nie widzi?”. Rysunek pozwolił mi podjąć próbę uchwycenia części niewidzialnej oraz odnaleźć nieznane mi dotąd połączenie ze światem ludzi. Podróże, studia licencjackie na ASP we Francji i studia magisterskie na ASP w Warszawie pozwoliły mi rozwinąć moje pojęcie twórczości i sztuki.

 

Linie przypominają mi pewne rutynowe czynności. Od momentu przyjechania do Polski, stopniowo tworzyłem struktury, pewien porządek. Zintegrowałem się z otoczeniem, w którym obecnie jestem. Linie i paski symbolizują myśl linearną, powtarzalną codzienność, taką która do niedawna wydawała mi się być sprzeczna z rozwojem i wolnością. Akceptując stan znajdowania się w systemie, powtarzając tę samą czynność malowania linii, jestem świadkiem pojawiania się pewnych załamań, niekontrolowanych drgań tworzących główny wymiar obrazu.

 

"Szczeliny codzienności" są poszukiwaniem rozwoju przez zwykłego człowieka tkwiącego w osiadłym trybie życia. Ludziom wydaje się, że ich codzienna praca jest monotonna i nie ma większego znaczenia. Gdy jednak spojrzymy na wszystko z góry, okazuję się, że powtarzalne mikro-czynności tworzą większy obraz czegoś nieuchwytnego i niesamowitego. To w szczelinach codzienności skrywa się wymiar sztuki.

 

Wystawy:

 

- „Coming out”, Warszawa, listopad 2017

- „Bielska jesień 2017”, Bielsko-Biała, listopad 2017

- „No Budget Show 9”, Poznań, czerwiec 2017

- „The lamps are different but the light is the same”, Warszawa, luty 2017

- „Poza Słowami”, Warszawa, listopad 2016

- „No Budget Show 8”, Warszawa, czerwiec 2016

- „Homo Homini”, Jaworzno, październik 2015

- „No Budget Show 7”, Warszawa, czerwiec 2015

- „Carpenr'Art”, Carpentras, Francja, czerwiec 2015

Daty związane z tym wydarzeniem:

07 WrześNia 2018 | Galeria Aneks, godz. 18:00 Wystawa Filipa Moszanta "Szczeliny codzienności" - rozpoczęcie
30 WrześNia 2018 | Galeria Aneks, godz. 18:00 Wystawa Filipa Moszanta "Szczeliny codzienności" - zakończenie
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"